Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowy Dropbox 2.0

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Dropbox to, poza iCloud, który jednak służy do innych rzeczy, jedyna chmura, którą wykorzystuję codziennie. Dba o wszystkie moje bieżące artykuły, automatycznie transferuje zdjęcia z Nexusa i HTC One X oraz wiele więcej. To też świetne narzędzie do współdzielenia się plikami. Wczoraj pojawił się Dropbox w wersji 2.0 z nową funkcjonalnością.

Jeśli nie wiecie jak dokładnie działa Dropbox to zapraszam do tego wpisu. Zakładając konto skorzystajcie z tego linku (http://db.tt/7Fnyr8yj), to dostaniecie dodatkowo 500 MB przestrzeni gratis! Ja też!

Najnowszą rzeczą jest nowy UI, który możecie zobaczyć na powyższym screenshocie. Nie dość, że widzimy ostatnie zmiany to pojawiają się tam również zaproszenia do współdzielenia się plikami czy folderami i więcej. To z pewnością wygodne rozwiązanie, znacznie przewyższające dotychczasową metodę – oczekiwanie na maila, kliknięcie w link i zatwierdzenie operacji na stronie WWW Dropboxa.

Na obecną chwilę mam tylko jedną uwagę – lista ostatnio zmienionych aplikacji jest stanowczo za krótka. Wykorzystujemy Dropboxa służbowo i pliki zmieniają się tam szybciej niż pogoda za oknami. Lista na całą wysokość ekranu nie byłaby zła … Aha – zaskoczyła mnie jedna rzecz, poniekąd pozytywnie, ale też zastanawiam się jak i kiedy to się stało. Korzystałem z wersji beta oznaczonej numerkiem 1.6.x. Uaktualnienie do 2.0 zrobiło się samo, bez pytania się mnie o jakąkolwiek zgodę czy nawet informacji, że cokolwiek się zmienia. Mam strasznie mieszane uczucia do oprogramowania, które tak robi.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.