Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad mini. The tablet you’re looking for … →

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Michał Zieliński:

Może iPad mini to odgrzewany kotlet. Ba! Patrząc przez pryzmat tableki, na pewno tak jest. Ale uwierzcie mi, jest to najlepszy kotlet jaki jadłem w życiu. Do tego najtańszy w tej najlepszej restauracji. Nie mogę się doczekać, kiedy szef kuchnii ustawi go w menu jako główne danie.

Nie zgadzam się z wszystkimi tezami Michała oraz paroma technicznymi rzeczami (A5 ma taką samą wynikową wydajność co A5X ze względu na niższą rozdzielczość ekranu), ale ogólne przesłanie mamy takie same – iPad mini stał się dla mnie iPadem, a duży iPad 9,7″ nie ma już w moim życiu racji bytu. Powrót rozważyłbym tylko w przypadku obniżenia wagi o przynajmniej połowę.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Kusi mnie iPad Mini ale jednocześnie są czynności do których idealny jest iPad 9,7. Już przeszło rok temu przerzuciłem się na nuty w wersji elektronicznej. Poskanowałem dotychczasowe nuty, nowe ściągam już w PDFach. Na iPadzie Mini niestety są zbyt małe – nie widzę ich nawet gdy siedzę blisko pianina. Duży iPad jest mi więc potrzebny, a nie widzę sensu posiadania dwóch jednocześnie.

  Poza tym mam ogromną nadzieję, że kolejna generacja iPada stylistycznie zostanie dopasowana do iPhone’a 5 i iPada Mini oraz porządnie odchudzona i spłaszczona.

 • koralfx

  A czasami duży iPad to mimo wszystko też nie za mały? W sumie ekran jest niewiele większy od solfeża (głównie krótszy bok) a „normalne” nuty to przeważnie w okolicach A4 a nawet więcej. Pamiętam (a całe dzieciństwo przesiedziałem przed fortepianem) ile razy przybliżałem się do nut żeby załapać w którym miejscu jestem :-)
  Za to teraz wyobrażam sobie, że większy iPad mógłby wykrywać sam, dokąd muzyk się zapuścił i pokazywać mu. Miniak to raczej tylko jako metronom. W tamtych czasach nawet o zwykły metronom było trudno.

 • Marucins

  Wydajność CPU nie zawsze odnosi się do tego co jest wyświetlane na ekranie.

 • Oczywiście, ale A5 i A5X różnią się tylko grafiką. Cała reszta jest praktycznie identyczna.

 • Odpukać, mam jeszcze wystarczająco dobry wzrok i na iPadzie 9,7 widzę nuty bardzo dobrze ale raczej takie przygotowane pod PDF’a. Ze skanami jest gorzej – fakt.