Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Siri pozwala ominąć kod blokady w iPhone →

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Norbert Cała:

(…) w iOS mamy inne szeroko otwarte drzwi pozwalające omijać kod blokady ekranu. Te drzwi to systemowa funkcja Siri. Domyślnie przy włączonym kodzie blokady, Siri i tak jest aktywne z ekranu startowego.

Norbert stał się lżejszy o Apple TV przez powyższy wpis, który wyniknął z tweeta, w którym zorganizował spontaniczny konkurs. Wczoraj sprawdzaliśmy to podczas nagrywania Nadgryzionych. Apple zdecydowanie powinno domyślnie wyłączyć Siri przy włączonej blokadzie ekranu, która też nie jest domyślna. Niestety, nasz telefon jest tak bezpieczny jakim go sami uczynimy.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • W iPhone 5 Siri jest zdecydowanie wyłączone przy blokadzie

 • To akurat prędzej będzie dotyczyło „czystej” instalacji iOSa niż samego iPhone’a … Hmm, to nie wiedziałem.

 • To raczej dosc oczywiste, ze siri nawet przy blokadzie daje dostep do pewnych funkcji/danych w telefonie – w koncu glownym zadaniem siri jest poprawienie dostepnosci. Ograniczenie tego wiazaloby sie z „ubezuzytecznieniem” siri, bo koniecznosc wprowadzenia kodu przed zapytaniem glosowym zabilaby porecznosc aplikacji. Jesli ktos chce odciac dostep do wszystkich danych musi liczyc sie z pewnymi niewygodami i wylaczyc siri zupelnie.
  Moze w przyszlosci pojawi sie jakies rozwiazanie dobre dla wszystkich typu rozpoznawanie glosu wlasciciela telefonu?

 • MDW2

  Widziałem ten zakład o AppleTV na Twitterze ale nigdy bym nie przypuszczał, że Norbert dotrzyma słowa. Zupełnie nie miałbym pretensji gdyby AppleTV nie przekazał. On faktycznie to zrobił? :)

 • Z bólem serca. ;-)

 • MDW2

  Maksymalny szacun na dzielni zyskał tym uczynkiem. :) Ja bym to potraktował jako niezobowiązujące ćwierkanie, a ten tak poważnie. Nonono…