Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Netbot – Tweetbot dla App.Net

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Wczorajszy wieczór był bardzo miłym zaskoczeniem dla użytkowników App.Net – nie dość, że po ostatniej obniżce cen liczba użytkowników znacząco wzrosła, to fani Tweetbota dostali prezent w postaci Netbota – w zasadzi kopii klienta Twitterowego dostosowanego do drugiej platformy.

Netbot pojawił się jednocześnie w dwóch odmianach, gdzie każda kosztuje po €3,99 – na iPhone’a i iPada osobno, dokładnie tak jak to miało miejsce w przypadku Tweetbota. Wiem, że wielu z Was takie praktyki krytykuje, ale uważam, że są to tak dobre narzędzia, że naprawdę chętnie zapłacę parę złotych więcej developerom, aby dłużej istniały na rynku.

Sama aplikacja jest generalnie dokładnie taka sama, ale ma kilka różnic. Przede wszystkim jest genialna funkcja wyszukiwania znajomych osób z Twittera, która podejrzewam, że zostanie wkrótce usunięta. Po drugie, jest możliwość tak zwanego cross-posting czyli jednoczesnego wysyłania statusu na App.Net oraz na Twittera. Ta funkcja jest w trakcie rozwoju i Paul Haddad mówił, że będzie ona ulegała drobnym modyfikacjom w nadchodzących wersjach. Nie ma niestety na chwilę obecną powiadomień push – te zostaną zaimplementowane dopiero jak App.Net wprowadzi odpowiednie funkcje do swojego API. Jest natomiast synchronizacja pomiędzy klientami za pomocą iCloud. Podejrzewam, że jak App.Net wprowadzi swój własny sync, to będzie możliwość wyboru opcji, z której chcemy skorzystać. Ma się również pojawić klient na OS X.

O ile na dzień dzisiejszy aplikacje są bardzo do siebie zbliżone, każda kolejna wersja oraz każda kolejna zmiana w API ADN będzie je coraz dalej od siebie odsuwała. Potencjał tej platformy jest naprawdę ogromny i nie mogę doczekać się kolejnych nowości.

Możecie mnie śledzić na App.Net tutaj – jestem tam jako @moridin.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.