Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad mini w nierealnych cenach →

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Norbert Cała:

Oczywiście można powiedzieć, że Apple może sobie pozwolić na sprzedaż w takiej cenie bo oczywiście może, gdyż będzie zarabiało na aplikacjach – to prawda ale to model sprzedaży praktykowany bardziej przez producentów konsol do gier i zupełnie obcy Apple.

Oczywiście, że tak nie będzie. Dochody z App Store są niewielkie i Apple nie wchodziłoby w tą niszę tylko po to, aby wyjść na zero. Biorąc pod uwagę liczbę rzekomo już wyprodukowanych iPadów mini, Apple bez większych problemów będzie w stanie zejść do konkurencyjnych cen. Czy takie jak w plotkach? Nie wiem. Sam obstawiam $300 lub około 1.200 PLN, pomimo że w plotkach przewidywane są ciut niższe w rejonie $249 / €249 / ~999 PLN.

Dziś Wojtek się mnie pytał dlaczego ciągle nie wierzę w iPada mini mimo, że jest tak dużo przecieków i wiarygodnych plotek. Odpowiadam – te plotki/przecieki albo się wzajemnie wykluczają, albo są mało prawdopodobne.

Na ten temat będziemy w czwartek dyskutowali w Nadgryzionych. Będzie zadyma i na 100% się pokłocimy – dobrze, że się lubimy.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.