Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Sekrety iOS 6 (3) – Nie przeszkadzaj kiedy tylko chcesz

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Funkcję Do Not Disturb, która ma dbać o to, żeby nam nie przeszkadzano w wybranych godzinach, może również zostać włączona ręcznie, niekoniecznie tylko w zdefiniowanej przez nas porze dnia lub nocy.

Idąc do kina, teatru czy innego, podobnego miejsca, naturalnie wyciszam telefon suwakiem na obudowie. Niestety nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ mam uruchomione wibracje, co kończy się słyszalnymi drganiami na sali w momentach ciszy. Nawet nie wyobrażacie sobie jak często ktoś tweetuje akurat w momencie jak jest chwila napięcia. Tutaj przydaje się ręczne uruchomienie funkcji Nie Przekszadzaj, która wycisza wszystkie1 powiadomienia poza nadchodzącymi połączeniami od osób znajdujących się na liście ulubionych. Nie Przeszkadzaj włącza się w menu suwakiem, co widać na lewym screenshotcie.

Bezpieczne stosowanie powyższej metody bez wyciszenia telefonu suwakiem na obudowie jest tylko możliwe jeśli dwie ostatnie opcje na prawym screenie, Allow Calls From oraz Repeated Calls, są wyłączone. W innym przypadku, przykładowo rodzice, mogą zakłocić seans. Drugim rozwiązaniem jest włączenie wibracji oraz trybu DND2.

Całość ma jednak jeden minus – w przypadku ręcznego włączenia DND niestety musimy pamiętać, aby go później wyłączyć. Szkoda, że iOS nie oferuje możliwości włączenia go na wybrany przez nas okres czasu, niezależnie od ustawień „nocnych” w preferencjach tej funkcji.

  1. A przynajmniej tak jest przy moich ustawieniach.
  2. Do Not Disturb / Nie Przeszkadzaj.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.