Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

NanoSIM i iPhone 5 w Polsce – stan na 11:11, 18/09/2012

· Wojtek Pietrusiewicz · 19 komentarzy

Starałem się dzisiaj więcej dowiedzieć w sprawie dostępności kart NanoSIM w Polsce. Na obecną chwilę udało mi się uzyskać jedynie informacji od Play oraz Plusa, nieoficjalnie w tym drugim przypadku. Wiemy już w zasadzie wszystko.

Play – Karty są już dostępne, a nawet wczoraj zostały oficjalnie zaprezentowane przez Marcina Gruszkę podczas naszej relacji w Nadgryzionych Live. Premiera iPhone’a 5 odbędzie się w salonach sieci 28/09/12.

Plus(nieoficjalnie) Karty pojawią się dopiero w momencie, w którym sam telefon trafi do oferty Plusa (oczywiście nie będzie to oferta bezpośrednio od Apple).

Arkadiusz Majewski, rzecznik Plusa:

Karty nanoSIM zostały przez nas zamówione i będą dostępne w sieci Plus najszybciej jak to jest możliwe, choć trudno dziś jednoznacznie określić termin.

iPhone 5, bez simlocka, w sieci Plus będzie dostępny od początku października. Swoją kartę NanoSIM powinienem otrzymać już w środę, 26/09/12. W salonach powinny pojawić się również w tym czasie, może nawet dzień wcześniej, bo w moim przypadku przyjedzie kurierem.

T-Mobile – Karty NanoSIM będą dostępne 28/09/12, a być może już od 27/09/12. Premiera telefonów powinna odbyć się 28/09/12.

Orange – Premiera telefonu oraz kart NanoSIM również powinna odbyć się 28/09/12.

Wpis będzie uzupełniany nowymi informacjami.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • MacMax

  Play na początku wydawał mi się siecią lekko „dziką” ale z dnia na dzień co raz bardziej ich podziwiam!

 • Play jest genialną siecią, z najlepszym zasięgiem, internetem, cenami i resztą oferty, niestety z powodu gównianej konfiguracji nadajników, która tyra baterię, kompletnie odpadł z rywalizacji dla mnie (i wielu innych też).

  W T-Mobie podobno ma się pojawić oferta na nanoSIM niedługo, mam nadzieję, że da się je kupić PRZED 21, bo inaczej będzie trzeba rzeźbić. ;-/

 • Pan Jabu

  Jest pytanie, czy uda się coś wyrzeźbić. Karta nano jest cieńsza, niż micro. Jeżeli port będzie idealnie spasowany (czego można się spodziewać w przypadku Apple), to jeżeli nawet uda się SIM-a dociąć bez uszkodzenia chipu – może być ciężko.

 • o co chodzi z tą konfiguracją nadajników? Zbyt często wysyła zapytania?

 • Jak wiadomo, Play korzysta z zasięgu Plus i Orange, w momencie gdy user z tego korzysta – Play im musi płacić. Dlatego sobie wymyślili, że sztucznie podbiją zasięg, wymuszając na telefonie mocniejsze nadawanie sygnału – łatwo to sprawdzić, idź w miejsce, gdzie nadajniki 3 sieci są w tym samym miejscu, gdy Orange i T-Mobile i Plus zaczynają słabnąć, Play dalej ma full 3G (u mnie w domu np, Play ma full 3G, T-Mobile ma 4 kreski Edge – nadajniki są w tym samym miejscu ustawione). Co faktycznie powoduje utrzymywanie się w zasięgu Play, ale niestety wysysa prąd z baterii. Dla Play jest ok, bo jak twierdzą, ich nadajniki są skonfigurowane zgodnie z normami UE – pozostaje cierpieć. Ja się przeniosłem do T-Mobile bo nie trawiłem ładowania telefonu o 15 ponownie.

 • Dociąłem kartę idealnie na wymiar nanoSIM, nawet mi trochę mniejsza wyszła niż powinna, grubość też dokładnie ze specyfikacją, karta oczywiście działa, przykleiłem do tacki w iPhone 2G i sprawdziłem ;-). Polecam do tego Tak Taka, nie rozpada się i idealnie się nadaje.

 • Pan Jabu

  Sęk w tym, że nie każdy może użyć Tak-taka :)
  Jeżeli chciałbym przyciąć używaną przeze mnie na stałe kartę mikro-sim, to mam jeden strzał. Jak saper :)
  Biorąc pod uwagę moje „zdolności” manualne – dla mnie za duże ryzyko.

 • jikollo

  Pani w BOKu Plusa tak mi odpowiedziała (o 12:26): „Na chwilę obecną nie ma możliwości wymiany karty SIM na Nano SIM. Nie mamy żadnych informacji w tej sprawie.”

 • Nie wiem jaką masz sieć i jaką kartę – jak podoba to bez problemu też dotniesz (moim zdaniem). Poza tym, możesz zawsze karrę wymienić na nową ;-) A Tak Tak, ekstremalnie, możesz na nim używać iPhone nowego przez ten tydzień, aż się nie pojawią oryginalne nanoSIMy, a już na pewno go aktywujesz przynajmniej ;-)

 • pohujmito

  Nie czepiaj się biednej studentki, która dorabia wciskając kombinacje klawisze ctrl+c i ctrl+v ;)

 • A po co się ich pytać skoro dowiedzą się że są dopiero jak bedą? :)

 • Marucins

  Łoooł, no tylko zobacz co potrafi jedna karta SIM zrobić.
  Co tam połączenia, co tam zasiec i oferta. Ważne aby była dostępna karta nano-SIM.

 • Marucins

  A ja nawet zmienię sieć, a co nie stać…

 • MacMax

  No przepraszam, dla mnie jako fana Jabłek jest niezwykle ważna dostępność tychże kart. Ale nie mówię nawet o samych kartach tylko ogólnie, że podoba mi się działalność Play a ich szybka reakcja tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że to dobra sieć. Jest to oczywiście wymóg Appla aby te karty były dostępne ale pamiętam jakie cuda działy się z microSIM w Orange i T-Mobile przy premierze iP 4 kiedy to dostowało się przy podpisywaniu umowy na iP 4 kartę miniSIM…

 • MacMax

  Ja dzisiaj testowałem wycinanie do nanoSIM i z jednej karty mi odpadł cały ten plastik, zostały same złote styki – karta nadal działała tylko trzeba było ją lekko pogrubić bo nie stykała. Tak więc karty te są bardzo mocne, bez problemu można ciąć po stykach i nawet z 15 letniej karty miniSIM jest szansa na zrobienie nano ;)

 • Marucins

  Ja zostanę przy działaniu sieci i ofercie. Jak jeden dzień dostane później niż ty nie spadnie mi korona z głowy.

 • mx_app

  A Orange o nanoSIM oficjalnie pisze tu:
  http://biuroprasowe.orange.pl/wojciechjabczynski/ i trzeba wejść w „Nierewolucyjny no limit?” w komentarzach.
  Czyli ”
  Karty nano SIM pojawią się w ofercie Orange z chwilą wprowadzenia IPhone 5. „.

 • Filthy_Criminal

  Nie wiem jak z tym T-mobile. Wczoraj pisalem do BOK u nich a dzisiaj dostalem odpowiedź, że nie wiedzą kiedy będą mieli te karty i nie sa w stanie podać nawet przyblożonej daty wprowadzenia.

 • 28 wprowadzają iPhone 5 do oferty i myślisz, że nie będą mieli wtedy kart? ;-) Celowo dadzą dopiero 28, na premierę niestety trzeba sobie radzić samemu. Ale ten plus, że karta z T-Mobile się bardzo łatwo modyfikuje.