Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

List Tyma Kuka do swoich klientów

· Wojtek Pietrusiewicz · 13 komentarzy

Do naszych klientów oraz wszystkich haterów,

Wszyscy w Apple staramy się tworzyć najlepsze możliwe produkty dla naszych klientów. Udostępniając w zeszłym tygodniu nowe Mapy, zapomnieliśmy ilu haterów stąpa po ziemi. Bardzo przepraszamy, że musieliście znosić krzyk i płacz fanboyów Google przez ostatnich kilka dni.

Pierwsze Mapy były częścią iOS od samego początku. Czas płynął, a Google coraz bardziej nas naciskał na udostępnianie im Waszych danych w zamian za funkcjonalność Map znanych z Androida, takich jak nawigacja zakręt-po-zakręcie, wyszukiwanie głosowe czy mapy wektorowe. Wasze i Waszych danych bezpieczeństwo było dla nas ważniejsze i dlatego zdecydowaliśmy się porzucić ich produkt.

Dzisiaj już ponad 100 milionów użytkowników korzysta z nowych Map Apple i każdego dnia dołącza do nich coraz więcej. To 100 milionów klientów, którzy opuścili produkt Google, więc chyba nie spodziewaliście się innej reakcji z ich strony? Te wszystkie negatywne artykuły pojawiające się w internecie na nasz temat to artykuły sponsorowane, a ich autorzy mają gwarantowane lepsze pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania Google.

Cały czas staramy się poprawiać nasze Mapy, ale jeśli z jakiegoś powodu nie możecie dojechać do celu, to pod żadnym pozorem nie korzystajcie z map Google, ani Nokii. Kupcie sobie po prostu nawigację w naszym App Store – mamy obecnie największy wybór oprogramowania nawigacyjnego na świecie.

Wszystko co robimy w Apple, robimy aby uniezależnić się od Google. Wiemy, że tego od nas oczekujecie i zrobimy wszystko, pracując dzień i noc, aby zabić Mapy Google raz i na zawsze. Do tego czasu nasze nowe Mapy będą lepsze i bezbłędnie doprowadzą Was do celu.

– Tym Kuk, CEO bitch!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • :)

 • „Wszystko co robimy w Apple, robimy aby uniezależnić się od Google i uzależnić was od nas”:p

 • Don’t be evil.

 • „If we can’t make something that is better, we won’t do it”?

  Wiem, że tekst należy czytać z przymrużeniem oka, ale muszę zapytać – czy Za jakość map Apple odpowiada Google?;)

 • Marucins

  1 przykazanie
  Nie będziesz miał cudzych Map przede mną!

 • Jest tyci błędzik w drugim akapicie. Powinno być „zakręt po zakręcie”

 • Nope. A co ma jedno do drugiego? Don’t be evil to motto Google którego samo się już dawno wyrzekło. Just saying’.

 • c_mos

  Prawdę powiedziawszy rozwód Apple z mapami Googla jakoś mnie nie obszedł. I tak da się Google Maps używać w formie appletu webowego. Z moich doświadczeń wynika, że z wyznaczaniem tras dla samochodu poprzednie wbudowany mapy też sobie tak średnio radziły. Siłą map Googla było raczej wyszukiwanie i ew. transport miejski. Za to nowe mapy dostarczyły mi sporo rozrywki – i z tego powodu odbieram je pozytywnie – dawno się tak nie uśmiałem, zwłaszcza znajdując powiązane żarty rysunkowe i czytając artykuły odnajdujące róźne kwiatki ;-)
  Jeśli chodzi o mapy samochodowe – wscześniej używałem Garmina z GPMapą, a po ich rozwodzie przesiadłem się na TomToma, który w wersji Live (korki, zamknięte ulice, remonty, opóźnienia) radzi sobie w sumie dość dobrze. To co mnie po ostatniej aktualizacji zdziwiło, to że w TomTomie miałem wcześniej wyszukiwarkę Googla, a teraz została on zastąpiona czymś kompletnie bezużytecznym. To co mnie zastanawia, to to – czy to Google po kolei rozwodzi się ze wszystkimi, czy to inni nagle obrazili się na Google.

 • Dokładnie – zapytałem, bo nie wiem „co ma jedno, do drugiego”;) Tekst o mapach Apple, ale jak już się pisze, to warto obnażyć prawdę o tym, jakie Google jest złe:p

 • Przecież to satyra.

 • Google Translate lepiej by tego listu nie przetłumaczyło. 10/10.

 • Racja! +10 do zajebistości.

 • Wszyscy wiemy że Apple kocha rozwijać swoje produkty najlepiej i najszybciej jak się da (przykładem jest SIRI – wyszło nie tak dawno temu a już obsługuje sporo języków). Jak pomyślimy trochę o przyszłości na 100% będą w niej lepsze mapy od Apple a Google będzie się gotować. Teraz, oczywiście wg. mnie mapy Apple będą najbardziej rozwijane w prównaniu do innych funkcji oraz aplikacji w iOSie.