Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Motorola, należąca do Google’a, kłamie, aby ośmieszyć mapy Apple

· Wojtek Pietrusiewicz · 18 komentarzy

To zdjęcie pojawiło się na stronie G+ Motoroli 6 dni temu. Nie tylko oni nabijają się z krytykowanych przez wszystkich nowych map w iOS 6, ale na obecną tylko oni posunęli się do oszustwa, aby to zrobić.

Daniel Eran Dilger dokładnie tłumaczy w jaki sposób do tego doszło …

The problem, as noted by reader AMD Pettitte, is that 315 E 15th Street is not an actual address in Manhattan.

Apple’s new Maps service certainly isn’t without flaw, making the fake address goose-chase that Google invented to create its Droid „iLost” advertising even more surprising. Why not just point out a real address that Apple’s Maps can’t actually locate?

W dalszej części swojego tekstu, Daniel pokazuje problemy jakie występują w mapach Google – też nie wszystko jest tak różowo jak to sobie wyobraża właściciel Motoroli.

Prawda jest taka, że mapy Apple będą coraz lepsze, będą wolne od reklam, a mnie doprowadziły bez żadnych problemów do miejscowości o egzotycznie brzmiącej nazwie „Śmiary”, która składa się z kościoła, cmentarza i czterech domów.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Mi te mapy już się podobają a fakt że ciągle będą rozwijane powoduje uśmiech na twarzy. Jak by sięgnąć pamięcią i przypomnieć jak na początku wyglądały mapy Google’a a jak teraz wyglądają mapy Apple pokazuje zaawansowane Apple i powolne rozwijanie swojego produktu przez Google’a spowodowane brakiem konkurencji.

 • Kamil Czerniak

  I tak to nie zmienia sytuacji, w której Google Maps są lepsze niż te od Apple. A od kiedy niby Mapy Google mają reklamy?

 • Dzięki temu że Apple wprowadziła własne mapy dostajemy nie tylko nowe funkcjie jak turn-by-turn czy Flyover ale również szybsze i dokładniejsze odświeżanie map.
  W czasie bety iOS 6 mapy w mojej okolicy znacznie się zmieniały i były udoskonalane, choć nie są tak dokładne jak Google Maps to te średnio raz na rok pokazywały większe zmiany (lepszy widok satelitarny, więcej ścieżek i dokładniejsze położenie ulic)

  Apple Maps nie są idealne, ale z biegiem czasu dogonią Google Maps, zadowolą każdego i nikt już na nie nie będzie „psioczył” tylko się nimi zachwycał ;)

 • Tylko że mapy Google’a rozwijały się długimi latami : ) Zobaczysz że w niedalekiej przyszłości Apple dorówna Googlowi a potem go przebije

 • Mają sponsorowane miejsca.

 • Mapy spotkały się z ostrą krytyką ogółu, a mi na przykład bardzo się podobją (głównie dzięki nawigacji) i jak dla mnie ta zmiana jest na plus.
  Genialnie, że w końcu jest nawigacja turn by turn, która póki co idealnie mnie prowadziła, fajnie pokazuje widok trasy, z przybliżaniem na skrzyżowania.

  Dzięku wykorzystaniu map wektorowych dużo mniej zużywamy megabajtów i bardzo szybko się skalują, bo nie muszą co chwilę dogrywać kolejnego widoku powiększenia.

  Może jeszcze natknę się na jakieś błędy, ale póki co to jestem z tych map zadowolony.

  Póki co to gorzej znajduje wyszukiwane punkty, no i brak różnych POI, których było mnóstwo na mapach Google.

 • Kamil Czerniak

  Tylko, że to jest raczej produkt w fazie beta. Kolejny zresztą.

 • Google maps też są betą. Google nas do tego już przyzwyczaił.

 • Kamil Czerniak

  Google Maps nie są betą. Może pewne funkcje są w takiej formie obecnie dostępne, jednak mówienie, że same Mapy to beta to manipulacja, jeżeli nie kłamstwo. Pamiętaj też o jednej z największych zalet Google Maps nad tymi od Apple – wieloplatformowość. WWW, iPhone, Android, nawet Samsung Avila obsługuje Mapy od Google.

 • Mapy od Google będą dla mnie betą tak długo jak jakikolwiek element produktu ma takową etykietę. Nie twierdzę też że to zły produkt. Ma swoje wady jak każdy inny. Zalety również.

 • Większość rzeczy od Google w pewnym stopniu to bety. Większość ich produktów jest wypuszczana jako niedopracowane. W 100% jest to przeciwienstwo Apple.

 • Nie w 100%. Siri jest nadal w fazie Beta. Apple też zdarzają się wpadki.

 • @Moridin:disqus To fakt ale nie aż tak jak Googlowi. Problem polega na tym że na wpadki Apple wszyscy czekają a wpadkami Google’a aż tak się nie przejmują…

 • No proszę Cię! Jak to się mówi „nie rób z gęby d*py”. Jeśli twierdzisz, że produkty Google są w 100% przeciwieństwem Apple, to tego się trzymaj. Czyli podsumowując:
  1) mapy Google nie każą skakać samochodom z wiaduktów na niższy poziom i pokazują przynajmniej kontynenty i oceany na swoich miejscach
  2) telefony na Androidzie nie tracą zasięgu po chwyceniu ich gołymi rękoma, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z telefonów bez rękawiczek,
  3) telefony na Androidzie są porysowane dopiero po trzech latach użytkowania, a nie od razu po wyjęciu z pudełka.
  4) Zdjęcia robione telefonami z Androidem nie mają „pięknej” fioletowej poświaty dookoła,
  5) Ekrany tabletów na Androidzie nie mają efektu „cieknącego moczu”, czyli żółtej poświaty na wyświetlaczu.
  6) Ekrany tabletów na Androidzie nie mają kilkuminutowych „duszków” na ekranie jak dziesięcioletnia plazma.
  …i można tak wymieniać do Święta Zmarłych.
  Czyli w jednym się z Tobą zgodzę. Google (i inni normalni producenci sprzętu) to w 100% przeciwieństwo Apple

 • Ad. 1. Ma inne fuckupy, jak każde mapy na świecie.
  Ad. 2. Tracą. Było o tym sporo rok-dwa lata temu.
  Ad. 3. Są porysowane znacznie wcześniej czego dowodem może być SGS3, którego testowałem. Oraz parę innych.
  Ad. 4. Mają.
  Ad. 5. Mają.
  Ad. 6. Mają.

  Nie pisz proszę więcej bzdur niepodpartych faktami.

 • Czy Wy się w końcu możecie zdecydować??? To w końcu Apple produkuje telefony jak wszystkie inne, czy w 100% odmienne?
  1.Mapy może i mają błędy, ale nie robią sobie lotnisk w parkach, ani nie robią z samochodów skoczków.
  2. Jakoś nie widziałem biznesmenów z Nokiami, Motorolami, czy Samsungami z nałożonymi kondomiastymi bumperami.
  3. Pokaż screen
  4. Pokaż screen
  5. Pokaż screen i opis problemu kilkuminutowych duszków.
  No teraz to się możesz popisać podpieraniem faktów.

 • Twoje podejście i ton wypowiedzi niestety nie jest dla mnie akceptowalny. Mógłbym, ale nie chce mi się. Google it albo przeszukaj archiwum. Pisałem o tych rzeczach. CU.

 • Poszukaj lepszych argumentów a potem napisz! (nie szukaj tylko na Spider’s Web)