Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 5 hands on autorstwa N3idl3 [video]

· Wojtek Pietrusiewicz · 13 komentarzy

Wygląda na to, że prędkość nowego iPhone’a 5 jest piorunująca, nawet w porównaniu z 4S, do którego nie mam żadnych zastrzeżeń. Płynność mnie zaszokowała, a ujmuję to delikatnie. Patrząc na Nexusa 7, który leży obok mnie, z nowym Project Butter, muszę powiedzieć, że czas rozpocząć Project Wazelina1, bo łatwo nie będzie go dogonić.

 1. Mówię to żartobliwie, jeśli przypadkiem ktoś to weźmie do siebie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • 4S na iOS 6 działa jeszcze szybciej niż na iOS 5 i jeszcze to przyśpieszyli!
  iPhone 5 działa sprawniej niż na reklamach Apple :)

 • emigrant

  To się okaże jak z tą szybkością. Gość wszystko odpala co już siedzi w ramie prawdopodobnie i prawdopodobnie SoC A6 ma 1GB ramu. Niech odpali coś co nie było odpalane. Już widziałem gdzieś filmik jak ktoś odpalał kamerkę, odpalało się dość długo, za długo.

 • Moridin, nigdzie nie widziałem jak do tej pory próby poruszenia kwestii segmentacji i związanymi z tym konsekwencjami. Być może rozpiszesz się na ten temat, a tymczasem jedna moja uwaga – deweloperzy lekko się wkurzają ;)

  Mieliście krtką wymianę zdań na ten temat z Norbertem na relacji, ale nie pociągnęliście wtedy tematu, a szkoda. Z mojego punktu widzenia zmiana proporcji jest o wiele „gorsza”, niż wprowadzenie Retiny.
  Wprowadzenie Retiny do iPada i iPhone rozwiązane zostało wzorowo i bardzo łatwo wykonać odpowiednie aktualizacje. De facto polega to tylko na stworzeniu lub wygenerowaniu grafik w wyższej rozdzielczości. Ale uwaga – zachowując dotychczasowe proporcje.
  Teraz mamy tak, że nowy iPhone wymaga przebudowania interfejsów, a czasem nawet zmiany całego sposobu korzystania z aplikacji (chciałem uniknąć słowa „workflow”). Poza tym nie wszystko dobrze wygląda w 16:9…
  Same aplikacje natomiast będą ważyć coraz więcej, jeżeli grafik zechce zrobić dwa odrębne widoki dla różnych proporcji. Nawet jeżeli pójdzie na łatwiznę i zrobi tylko jedną wersję 16:9, obcinając szerokość w starszych urządzeniach, to i tak pliki będą z tego powodu cięższe.

 • Jak masz ciekawe linki do podeślij – nie miałem czasu jeszcze zgłębić tematu, więc ciężko cokolwiek powiedzieć.

 • Co do wagi: będzie cięższe, ale nie jest to jakaś diametralna różnica.

 • Nie mam linków, to tylko efekt przemyśleń na temat „jak tu cholera szybko przerobić appki na nowy ekran”. Wkurzenie zresztą też ;)

 • Krzysztof Świątek

  Szybkość faktycznie robi wrażenie, ale nawet dla wymagającego usera, prędkość nexusa 7 jest bardzo wystarczająca. Nikt raczej nie odpala 3 apek na sekundę. Ciekawy jestem jak teraz będzie komentowany nowy ekran, czy nagle okaże się, że 4 cale „są idealne” :)

 • Szybko jest…ehhh

 • Myślę, że ten materiał nie pokazuje niczego spektakularnego jeśli chodzi o prędkość samego iOS. 4S jest równie szybki pod iOS 6 GM.

  iPhone 5 rozwinie na pewno skrzydła w „cięższych” aplikacjach – iMovie, Keynote – i wymagających grach.

 • Nie aż tak.

 • Nie mogę pozbyć się wrażenia, że w niektórych momentach filmik ten jest przyspieszany

 • iPhone 5 zakrzywia czasoprzestrzeń.

 • No nie wiem… Chyba ktoś tu coś ściemnia