Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Prismatic dla iPhone – alternatywa dla czytników RSS i Zite

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Prismatic to serwis internetowy, który powstał kilka miesięcy temu. Miałem przyjemność uczestniczenia w beta testach. Całość jest świetnie pomyślana, ale wtedy mnie nie przekonała z jednego prostego powodu – była dostępna tylko za pomocą przeglądarki stron internetowych. Jako, że większość mojego czytania odbywa się na iPadzie lub iPhonie, to poza testowaniem serwisu1, nie korzystałem z niego praktycznie w ogóle. Wczoraj natomiast pojawiła się dedykowana dla iPhone’a aplikacja.

Zasada działania Prismatic jest bardzo podobna do Zite. Do serwisu możemy się zalogować za pomocą naszych kont społecznościowych2, w tym Twittera, Google i bodajże jeszcze jednego. Możemy też założyć osobne konto. Niezależnie na co się zdecydujemy, możemy nakazać Prismatic połączenie się z Google Readerem i Twitterem, dzięki czemu zaczyna mieć pojęcie o tym co nas interesuje i co chcemy czytać. Dodatkowo, przy pierwszym logowaniu, możemy zdefiniować dodatkowe tematy, które nas interesują3.

Od tej chwili Prismatic będzie starał się nam dostarczać z różnych źródeł, również takich, których normalnie nie śledzilibyśmy, tematy które nas interesują. Całość działa naprawdę sprawnie, ale polecam nie dodawania zbyt dużo różnorodnych źródeł – ilość informacji może nas przytłoczyć. Zasada działania jest praktycznie taka sama jak w dobrze znanym Zite na iPada i iPhone’a. Różnica polega na tym, że tutaj mamy jeszcze dostęp z poziomu WWW. No i nie ma oczywiście4 aplikacji na iPada.

Podejrzewam, że zacznę z Prismatic korzystać znacznie częściej jak pojawi się wersja iPadowa, a tymczasem będę do niej sięgał jak zabraknie mi RSSów do czytania.

  1. Nawet wrzuciłem do Fluid, żeby zrobić oddzielną aplikację.
  2. Sam wybrałem logowanie się za pomocą Twittera.
  3. Można to później oczywiście zmienić.
  4. Jeszcze.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.