Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Linkuję, nie przepisuję →

· Wojtek Pietrusiewicz · 13 komentarzy

Marco Arment:

The bigger problem is the practice of news sites rewriting articles from source sites while adding little to no original value. In those cases, where they put the source link doesn’t matter, because as I wrote a few months ago, they replace the need to view the source article.

Tak jak pisałem kilka miesięcy temu, jak wprowadzałem linki, nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbym przepisywać inny news. To neguje sens umieszczania przekierowania do niego w samym tekście. Po co ktoś ma się udać do źródła skoro przeczytał skróconą wersję u mnie?

The most ethically and professionally sound practice when you have little value to add to the source story is the linked-list approach. Give a teaser quote and a prominent link. Make it clear that you didn’t write the target article, there’s more to be read there, and here’s how to get to it.

Dokładnie z takiego samego założenia wychodziłem, z tą różnicą, że linkuję do rzeczy, które:

  • mogą mnie zainteresować
  • mogą Was zainteresować
  • mam coś krótkiego do powiedzenia w temacie, ale nie na tyle długiego, aby pisać artykuł

Na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło w moim podejściu – linki w najbliższym czasie nie znikną. Przy okazji staram się wygospodarować więcej czasu na pisanie.

A tak w ogóle, macie pomysł co zrobić z tym cholernym polem do wyszukiwania?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.