Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Mapowe zmartwienie Google →

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

MG Siegler:

What Google actually unveiled today is their own vulnerability in the space. Beyond a few tiny leaks, no one knows what Apple’s mapping product will be like. Google has by far and away the best mapping product on the planet. But they still felt the need to hold this meaningless press conference today. That’s fighting down, not up. And it’s a big mistake because it conveys the opposite of what Google was trying to convey: concern, not confidence.

To nie pierwsza irracjonalna reakcja Google i zapewne też nie ostatnia. Odnoszę wrażenie, że oni ze wszystkim się opieprzają – czegokolwiek nie zaprezentują to albo o tym zapominają, albo rozwój danej usługi trwa wieczność.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Ja się zdziwiłem jak wiele potrafią mapy Nokii. Niestety, mają wciąż za mało POI w porównaniu do Google’a, ale do niedawna myślałem, że są dostępne tylko za pomocą aplikacji. Są zdecydowanie najczęściej aktualizowane (w Polsce) i mają bardzo dobry algorytm wyznaczania tras. Minusy: wyżej wspomniane POI, wtyczka do 3D która nie działa z moją przeglądarką i dość mało dodatkowych funkcji.

  • Google ma jeden minus, pomimo, że z nazw wyrzucił Beta, to jednak same aplikacje zostały dalej w tej fazie…