Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Odwrócone logo w MacBookach

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Wszyscy dzisiaj piszą o artykule Joe Moreno, byłego pracownika Apple, który opisuje jak doszło do odwrócenia logo Apple na PowerBookach/MacBookach. Joe pisze, że:

Why was upside down from the user’s perspective an issue? Because the design group noticed that users constantly tried to open the laptop from the wrong end. Steve Jobs always focuses on providing the best possible user experience and believed that it was more important to satisfy the user than the onlooker.

Rzeczywiście, jak pierwszy zobaczyłem świecące jabłko to dziwiłem się, dlaczego jest do góry nogami, ale po otworzeniu pokrywy wszystko stało się jasne1. Nigdy natomiast nie miałem żadnego problemu z otwieraniem MacBooka. Jego odwrócenie to jedna z najlepszych decyzji Apple – sądzę, że w dzisiejszych czasach nie obeszłoby się bez drwin, gdyby pozostało w oryginalnej orientacji.

  1. See what I did there? :)

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Wszystkie firmy mają logo w takiej orientacji jak aktualnie jabłko Apple’a. Jednak użytkownicy innych laptopów nie piszą, nie czytają i nie udzielają wywiadów na temat takiego stanu rzeczy. Tylko w Apple jest możliwe poruszanie takich tematów jak poprawne umieszczenie logotypu na obudowie, które jest idealnym, nowatorskim i minimalistycznym rozwiązaniem. Nigdy nie zrozumiem fenomenu tej marki…

  • Używałeś kiedyś Maka dłużej niż godzinę?

  • Pisałem o czymś innym, ale odpowiadając na Twoje pytanie, tak mam iMaca 24″ w domu, ale nie lubię na nim pracować.

  • No to co Ty robisz z OS X? :-)

  • lawyer

    Gra w Wiedźmina 1 ;)