Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Flow – klient FTP – przeceniony o 50% do 20/03/12

· Wojtek Pietrusiewicz · 12 komentarzy

 

Bardzo ciekawy, szczególnie pod względem designu, klient FTP/SFTP o nazwie Flow, jest obecnie dostępny w promocyjnej cenie w Mac App Store. Program normalnie kosztuje $10 przez stronę producenta lub €7.99 w sklepie Apple. Do 20. marca możecie, tylko w Mac App Store, kupić go za €3.99. Dostępna jest również wersja trial, która działa przez 15 dni, jeśli nie jesteście zdecydowani.

Sam właśnie go pobrałem i postaram się go przetestować – nadal opieram się przed wydaniem €25 za Forklift i obecnie (nadal) korzystam z darmowego Cyberduck.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Nie wiem jakimi funkcjonalnościami musiałbym mnie zaskoczyć klient FTP abym był skłonny wydać na niego kasę i zrezygnować z darmowych CyberDuck i FileZilla

 • Mariusz Rysz

  A umożliwiają one podmontowanie zasobu (ftp, sftp) w systemie, aby był widoczny jako zwykły katalog? :)

 • Mnie: prostotą, intuicyjnością i pięknym designem.

 • Tomasz Bzymek

  Taka ciekawostka: Kupiłem program, a z karty pobrało mi tylko 8,12zł co daje kurs wymiany w wysokości 2,03zł za 1EUR… Jest to ponad 2zł mniej niż podaje np. NBP.

  Skusiłem się na aplikacje bo wydatek nawet 16zł nie jest szczególnie bolesny – nawet na aplikację która okaże się zbędna. Ale i tak nadal uważam, że najlepszą aplikacją FTP dla developera www jest ForkLift, ale jego cena jest tak zaporowa, że aż się odechciewa…  100zł za klienta FTP trochę lepszego od Total Comandera z Windows dostępnego za darmo to lekka przesada. 25-40zł byłoby ceną do przyjęcia. Cóż… Może nasza złotówka kiedyś skoczy, dolar lub euro spadną, a może po prostu programiści ForkLifta trochę się ogarną i podyktują cenę bardziej do przyjęcia i zarobią więcej, bo napewno rzesze odmawiają sobie ForkLifta z racji na cenę… 

  Podobne odczucia mam do TotalFindera, którego cena to 18$… Czyli ponad 50zł… Choć dodatek ten jest bardzo przyjemny to niestety nie pozwolę sobie na tak wygórowana cenę. Do przyjęcia byłoby 15-20zł. Ale to może my jesteśmy zbyt biedni, a może programiści z Nowego Świata zbyt pazerni…

 • koralfx

  Żaden z wymienionych programów nie oblicza przewidywanego globalnego czasu kolejki transferów. Łącznie z Transmitem, który zanabyłem gdy zauważyłem problemy Cyberducka ze wznawianiem.

  Zresztą, chyba tylko CB potrafi przynajmniej częściowo sprostać temu wymaganiu ale w ramach jednej grupy, w której trwa tylko jeden transfer. Gdy chcemy wysyłać więcej niż jeden plik na raz a w kolejce czekają inne pliki – nie dowiemy się ile to potrwa w żadnej z tych aplikacji.

  (chyba że ja czegoś nie potrafię włączyć…)

 • Dla wszytskich zainteresowanych ForkLiftem – Przemek Marczyński wyszperał super paczkę:
  http://mojmac.pl/2012/03/14/macupdate-bundle-to-im-sie-promocja-udala 

 • Andrzej

  A od kiedy Total Commander na Windows jest za darmo? Pojedyncza licencja w tej chwili kosztuje ponad 100 zł o ile dobrze pamiętam.

 • Od kiedy Windowowcy przyzwyczaili się do piractwa.

 • Piękne to ja wolę kobiety. Program ma spełniać swoją funkcję i tyle.

 • marekjot

  Od zawsze moj pierwszy kupiony komp mial wgranego pirata drugi tez i tak dalej…
  Z czasem swiadomosc wzrastala aktualnie nie posiadam nic pirackiego i uwazam to za zwykla kradziez.

 • Używałem i Flow i Forklifta. Ten drugi jest 2 razy lepszy. Stabilniejszy, dużo szybszy, po prostu lepszy.

 • Tomasz Bzymek

  Pamiętam, że zawsze ściągałem z totalcmd.pl i kazali klikać w cyfrę lub płacić ;) Więc pirat to raczej nie był ;)
  Po prostu zawsze klikałem ;)
  A dla zainteresowanych lepszym klientem FTP dziś przyszedł mi mail z dobrą paczką: https://www.mupromo.com/?ref=11273 :)