Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Każdy klient Twittera powinien kosztować $20! →

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Dan Frommer:

If you use Twitter enough that you need a dedicated app for it – vs. the free website – you should pay what it’s worth. I’ve sent almost 26,000 tweets over the last ~5 years, and I’ve spent a grand total of $10 for Twitter apps before today. That’s an outrageously good deal: less than $0.0004 per tweet sent. (Ok, fine, maybe it’s closer to $0.0005 per tweet, assuming I sent a few from the web, too.)

Spending $20 for something you’ll get hours of use out of every day should seem like a great deal, not a crappy one.

Ciekawy punkt widzenia. W moim przypadku Tweetbot jest włączony non-stop, więc jakbym przeliczył jego wartość na euro na sekundę, to wyszłoby jeszcze ciekawiej.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Wszystko zależy od człowieka, jego podejścia i potrzeb. Dla mnie funkcje i UI Tweetbota są fajne i przydatne, ale nie są czymś bez czego nie mógłbym się obejść. Wolę jednak korzystać z jakiegoś klienta Twittera za 5 € i czasami zajrzeć do webowej wersji niż wywalać 16 € żeby prawie nigdy nie zaglądać na Twittera przez przeglądarkę.

  Oczywiście wpływ na to będą też miały dochody – jeden zarabia na tyle dużo, że za pewne ułatwienia bez których mógłby się obejść może wydać trochę kasy, a drugi już nie.

 • Ja wydałem do tej pory przynajmniej $17 na aplikacje do Twittera (Tweetbot for iPad, Tweetbot for iPhone, Twittelator Neue, Tweetglass, Osfoora for Mac), co tworzy prawie równowartość Tweetbota. Zaciśnie się pasa i kupi go również. :)

 • MarcinHinz

  Takie argumenty mnie przekonują. Skoro kupiłem paczkę za 50USD tylko po to by zobaczyć jak niektóre programy działają, to czemu nie mam wydać 20USD na klienta, z którego codziennie czytam newsy, itp.

 • Też tak myśle… W sumie jesli to miałoby wspomóc dewelopera, a ja miałbym pewność, że zawsze będzie tak dobrze działał i nie będę zmuszony wchodzić na www twittera… To zapłacę i wiecej jesli trzeba…

 • SSebastian

  W tym wypadku trzeba też popatrzeć na klienta Twittera jak na aplikację „limited edition” – mogą sprzedać najwyżej 100000 kopii. Jeżeli chcemy liczyć na wsparcie dewelopera i aplikacja jest dobra, a w tym wypadku marka Tweetbota to gwarantuje to musi kosztować więcej niż inne aplikacje.
  Jest coś w licencji Tweetbota na Mac o okresie wsparcia dla aplikacji, albo wydawaniu nowych wersji?

 • Czyli te za $5 są mniej wartościowe?

 • 1. Nie łap za słowa.
  2. Za tytuł odpowiada Dan Frommer, więc jego się pytaj. :-p

 • Maciej Winiarski

  Tweetbot for Mac jest potwierdzeniem teorii, że na Windows brakuje programów.

 • Ciekawe podejscie do tematu, ale mnie kompletnie nie przekonuje, bo każdy nieważne jak dobry klient twittera, to… no właśnie tylko klient. $20 za okienko to moim zdaniem gruba przesada bez względu na to jak to sobie przeliczymy. Okienko jest jedynie formą komunikacji z usługą, którą oferuje twitter i to darmo. A to, że appka jest ograniczona przez ilosc tokenow, no coz, to juz sprawa miedzy developerami, a twitterem i byłoby fajnie gdyby nie była przez tych pierwszych spychana na klientów jako ostatnie ogniwo tego łańcucha. Ostatecznie niektórzy z nich twierdzą nawet, ze dobro klienta jest dla nich priorytetem.

 • Twitter nic nie oferuje za darmo. To Ty jesteś jego produktem.

 • OK, zle sie wyrazilem – nieodplatnie.