Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Więcej informacji o ACTA

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Wiele osób nie ma pojęcia o co dokładnie chodzi w sprawie ustawy ACTA — Grzegorz Marczak Wojtek Usarzewicz na AntyWebie opisał sprawę dosyć szczegółowo, ale na tyle ogólnie, żeby nie zanudzić czytelników. Cały wpis przeczytacie tutaj:

Dla tych, co to jeszcze nie wiedzą, czym jest ACTA, kilka słów wyjaśnienia – to międzynarodowe porozumienie, które ma służyć ochronie własności intelektualnej i chronieniu rynku przez podróbkami i jako takie, ma ograniczyć ilość podróbek oraz piractwo w Sieci. Porozumienie ma pozwalać rządom na intensywną walkę z piractwem – tak intensywną, że może zostać naruszona prywatność obywateli i ich prawa podstawowe.

W międzyczasie, oprócz akcji Anonymous, zwykli i to nawet nie anonimowi internauci dają znać o swoich przekonaniach — wiele dzieje się między innymi na Facebooku, na stronie Kancelarii Premiera.

Jednocześnie od wczoraj zastanawiam się jak najlepiej wyrazić swoje niezadowolenia z tej ustawy…

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Piotr Teicher

    Może przemarsz w Warszawie i strajk okupacyjny? Wiem, że zimno, ale nawet z Kotliny Kłodzkiej chętnie bym dojechał. Lub można zablokować nieco stron rządowych intensywnymi wejściami (tak, DDOS)

  • via Twitter: Zaatakowano stronę ABW. Sytuację komplikuje fakt, że tożsamość atakujących jest nieznana.

  • No, dziwne by było, gdyby była ta tożsamość znana ;) Idioci tego nie robią, przecież ;)

  • Pingback: To DDoS or not to DDOS — oto jest pytanie [ACTA] | Makowe ABC()

  • stopacta.servehttp.com Niech strony wyglądają właśnie tak w ramach strajku! Link do pliku rar z template do takiej strony: stopacta.servehttp.com/stopacta.rar