Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Top 5 aplikacji na OS X w 2011 roku

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

W 2011 roku, wraz z Lionem, pojawił się Mac App Store. Niewątpliwie ułatwił mi wydawanie pieniędzy, ale parę rzeczy kupiłem bezpośrednio od producentów danego softu. Zapraszam do przejrzenia mojej listy pięciu ulubionych aplikacji, do których dołącza jeszcze peleton innych, świetnych pozycji.

iA Writer

Służy mi przede wszystkim do pisania prawie wszystkich tekstów do iMaga oraz na blogi. Format .txt zapewnia kompatybilność w przyszłości (niezależnie jaki soft czy OS będę używał), a wsparcie dla Markdown ułatwia pisanie. Obowiązkowa pozycja dla piszących.

Scrivener

To kombajn, z którego korzystam, gdy potrzebuję stworzyć jakąś strukturę, a iA Writerem ciężko to ogarnąć. Istnieje wersja dla Mac, Windows oraz obecnie trwają prace nad iOSem, który ma się pojawić w przyszłym roku.

Wunderlist

Moja najulubieńsza aplikacja do GTD, która wspiera nie tylko Mac OS, ale również iOS w osobnych wersjach na iPada i iPhone’a. Prosta w użyciu i konfiguracji, zapewnie wszystkie niezbędne elementy do podstawowej pracy oraz umożliwia współdzielenie „zeszytów” pomiędzy większymi grupami osób. Ma jedną wadę: trzeba ją ręcznie synchronizować — kompletnie nie rozumiem dlaczego nie jest to robione z automatu.

CloudApp

Prostszej aplikacji do współdzielenie się screenshotami czy też innymi plikami chyba nie ma. App żyje sobie w naszym górnym pasku i wystarczy na jego ikonę upuścić jakikolwiek plik, aby po paru sekundach (lub dłużej, zależnie od jego rozmiaru) znalazł się w chmurze ze skróconym linkiem. Darmowa wersja ograniczona jest do 10 uploadów dziennie oraz maksymalnego rozmiaru pliku 25MB — w zupełności to powinno większości wystarczyć. Do ambitniejszych rzeczy jest …

Dropbox

Pomimo, że pożegnałem się z Dropboxem, nadal korzystam z niego do krótkoterminowego trzymania plików, w szczególności takimi, którymi chcę się podzielić z kimś. Opcja współdzielenia folderów również pomaga współpracować z innymi użytkownikami. Podstawowa pojemność 2GB powinna wystarczyć większości. Konto można dodatkowo rozszerzyć o darmowe GB za pomocą paru sztuczek.

A jakie Wy macie ulubione aplikacje?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.