Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

A co jeśli zaliczymy iPada do kategorii komputerów?

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Philip Elmer-DeWitt jakiś czas temu, na łamach Fortune, opublikował wykres przedstawiający udział poszczególnych firm w globalnym rynku komputerów:

Sebastian Peitsch z kolei uważa, że Philip pomylił się w swoich obliczeniach. Mnie też się ten wykres nie podobał — między innymi dlatego nie pisałem o nim wtedy. Zwróćcie uwagę, że iPad nie jest sprzedawany od Q3 2011 roku — pominięto kilka kwartałów. Oto wykres jaki wygenerował Sebastian:

Trochę inaczej przedstawia się teraz trend, prawda?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Pingback: Czy iPad to komputer? | iPod.info.pl — iPod, iPad, iPhone()

 • Anonim

  :) Ale kto normalny zalicza Tablet do komputera użytku codziennego? Na siłę można pokusić się o takowe zrównanie, licząc na gift od Apple :)

 • Radosław Szeja

  Te wykresy są zupełnie różne. Acer raz startuje z poziomu +15% a raz 10%. Niestety nie jest to miarodajne ilościowo, ale pokazuje trend. Takie dla maniaków Apple’a;)

 • Efektem tych obliczeń, przemyśleń rozumiem jest ejakulacja? :)

 • Nie wnikam w niczyje preferencje seksualne.

 • http://pl.wikipedia.org/wiki/Tablet_PC

  Jakby na to nie patrzeć, jest system operacyjny, procesor, GPU, ekran, dokonuje obliczeń jest wielozadaniowy, np. wysyłanie czy odbieranie poczty z jednoczesnym przeglądaniem stron www itp. (dla tych, którzy mogą się czepiać, że wielozadaniowość jest zamrażana)…reasumując komputer w innej technologii. BTW jak mówił Mark Twain „There are lies, damned lies and statistics.” Pozdrawiam

 • Anonim

  Właśnie…. i tu dochodzimy do bardzo ważnej kwestii. Ograniczenia OS w którym Apple jest pionierem.

  Jeśli Windows 8 ruszy na AMR i da pełną możliwość korzystania z dobrodziejstw tego systemu to jak najbardziej takowy TABLET zaliczę do komputera. Dobrodziejstw tzn. wszystkiego tego co zrobisz na stacji roboczej. Może być to rozciągnięte w czasie przez słabe podzespoły, ale zawsze masz pełną możliwość dowolnej ingerencji w system i pełne jego wykorzystanie.

  Jeśli na iPadzie ruszy OSX to też nazwę to komputer.