Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Robienie screenshotów bezpośrednio z Podglądu

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Systemowy Podgląd pod Lionem pozwala na kilka ciekawych funkcji, które wcześniej nie były możliwe. Pierwsza z nich to możliwość robienia screenshotów bezpośrednio do aplikacji zamiast na biurko — możliwa jest wtedy natychmiastowa ich edycja. Dodatkowo można również importować obrazki ze scannera lub telefonu.

Pod menu Plik znajdziecie, zgodnie z powyższym obrazkiem, odpowiednie pozycje umożliwiające wykonanie tych czynności. W przypadku screenshotów jest o tyle ciekawie, że po wybraniu na przykład trybu pełno ekranowego, pojawia się licznik czasu, które daje nam szansę na przełączenie się na inne biurka lub pełnoekranowe aplikacje. Jego zrobienie jest potwierdzone odpowiednim dźwiękiem.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Pingback: Robienie screenshotów bezpośrednio z Podglądu | Makowe ABC()

  • „Dodatkowo można również importować obrazki ze scannera lub telefonu.”

    To było już w Snow Leopardzie (wcześniej nie wiem, bo nie korzystałem wtedy z OS X), poza tym fajna wskazówka. Ciekawe ile jeszcze takich smaczków jest ukrytych w Lionie?

  • Dokładnie to samo chcialem napisać. W leopardzie było również.

  • A to nawet nie wiedziałem. Tych drobiazgów jest mnóstwo i ciężko to wszystko spamiętać.

  • Nie mam żalu ani pretensji i bardzo dobrze, ze opisujesz te tricki. Masz racje, ze jest tego od groma. Nawet łapię się na tym, ze coś co wiedziałem już kiedyś wyleciało mi z głowy bo rzadko tego używam, wiec dobrze o tym przypominać.