Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Dashboard – dodawanie stron WWW jako widgety

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Dashboard ma ciekawą funkcję, o której ostatnio zapomniałem. Dzisiaj dopiero robiłem porządki w nim i pomyślałem, że może jednak warto o tym napisać.

Przyda się to każdemu kto potrzebuje monitorować jakąś część webu bez konieczności każdorazowego otwierania przeglądarki internetowej. Po co za każdym razem otwierać Safari/Firefox/Opera, jeśli można po prostu wcisnąć F4 lub skierować myszkę w odpowiedni róg ekranu.

Oto krótki przepis jak to zrobić…

Na początek otwieramy Safari i wchodzimy na interesującą nas stronę internetową. W moim przypadku byłem zainteresowany notowaniami kurs walut, najchętniej ciągłymi i bez opóźnień.

Po znalezieniu odpowiedniej strony wystarczy z menu Plik/File wybrać opcję Open in Dasbboard

Następnie zaznaczamy fragment strony, który nas interesuje. Robimy to najpierw klikając w stronę, aby biały prostokącik na niej pozostał i potem wystarczy chwycić za odpowiednie punkty po bokach tego pola, aby wyznaczyć jego wielkość – na pewno zrozumiecie o co chodzi jak zaczniecie to robić.

Na górze okna pojawi się fioletowy pasek, na którym, po przeprowadzeniu powyższych czynności, wystarczy kliknąć w Add/Dodaj.

Otworzy się Dashboard i teraz pozostanie nam tylko umieścić nowy widget na odpowiednim miejscu. Robimy to przeciągając go myszką oczywiście.

Możemy również kliknąć w małe ‚i’, które znajduje się w dolnym prawym rogu widgetu. Po efektywnej animacji pojawią nam się opcje związane z nim.

Jak widzicie na zdjęciu obok, dwa widgety wyglądają jak urwane fragmenty karty, a trzeci jest standardowy.

Wystarczy z rozwijanej listy w opcjach widgetu wybrać interesujący nas wygląd i po kliknięciu w Done zmiany zostaną zatwierdzone.

Miłej zabawy!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.