Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Przeczytaj ToS przed uploadem zdjęć do internetu

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Ostatnio pojawiło się spore zamieszanie w związku z TwitPic, które ma teraz prawo sprzedawać Twoje zdjęcia. Zresztą nie tylko TwitPic … dotyczy to Plixi/Lockerz i w zasadzie większości tego typu serwisów z wyłączniem Mobypicture. Ba! Nawet uploadując zdjęcia na Facebook udzielamy licencji na ich bezpłatne wykorzystanie, z tym że priorytet ma ustawienie, kto może te zdjęcia widzieć. Facebook co prawa wytłumaczył, że tutaj chodzi o na przykład sytuację, w której wklejamy zdjęcie na czyjąś tablicę i potem je kasujemy (u siebie). To zdjęcie pozostanie na tablicy tego użytkownika dopóki sam go nie skasuje.

TwitPic ToS: „By uploading content to Twitpic you give Twitpic permission to use or distribute your content on Twitpic.com or affiliated sites.” 

Zamieszanie w każdym razie jest spore, więc pilnujcie własnego nosa i czytajcie ten drobny druk, bo można tam czasem znaleźć naprawdę zaskakujące rzeczy. Ja już mam dosyć tego całego bullshitu i wywaliłem z FB co było do wywalenia — nie mam zamiaru ryzykować, że Markowi się coś nagle odmieni, szczególnie w perspektywnie wczorajszych wydarzeń. Ta firma straciła w moich oczach całą reputację, a nie wspominam nawet o aferze z Zuckerbergiem sprzed lat.

Ciekawe czy na uploadując na Flickr też musimy się martwić …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.