Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Łączenie Instapaper z Readability

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Przemek jakiś czas temu pisał o projekcie Readability.com, który będzie wspierał wydawców. Lista artykułów czytanych za pomocą serwisu będzie zapamiętywana i wydawcy dostaną wynagrodzenie za to, że czytelnik ominął reklamy, również za pomocą Instapaper, z którym nawiązano współpracę.

Nowy pomysł twórców Readability będzie polegać na systemie dobrowolnej subskrypcji płatnej (coś na wzór Instapaper, który już od pewnego czasu udostępnia taką możliwość nie dając jednak żadnych dodatkowych funkcji oprócz tego, że usuwa reklamy z interfejsu webowego usługi) – od 5 dol. wzwyż za korzystanie z wtyczki umożliwiającej odarcie tekstu z reklam i innych dodatków graficznych. Można zadeklarować więcej niż 5 dol. – im więcej zadeklarujesz, tym więcej zarobią dostawcy treści, które użytkownik czyta z użyciem narzędzi Readability.

Już możemy połączyć konta obu serwisów w ustawieniach Instapaper i jest to banalnie proste:

  • Logujemy się na Readability.com Instapaper.com.
  • Przechodzimy do zakładki Account.
  • Zgodnie z powyższym obrazkiem, mniej więcej w połowie znajdziecie odpowiedni link opisany jako Link account…
  • Zostaniemy przeniesieni na Readability.com celem autoryzacji konta (konieczne zalogowanie się, jeśli sesja nie została zapamiętana i autoryzacja).

Jeśli nie macie jeszcze konta na Readability to chyba wygodniej będzie najpierw udać się na stronę, aby się zarejestrować.

Źródła:

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.