Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad 2, iPhone 5 i iOS — moje przewidywania

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Zastanawiałem się dzisiaj dlaczego Apple wprowadził tak poważne zmiany do kolejnej wersji iOS 4.x zamiast poczekać ze zmianami na pełne iOS 5, jak to zwykle czynił. Dyskutowałem na ten temat z kolegą i doszedłem do wniosku, że zaryzykuję nową tezę.

Plotki od dawna mówią o prezentacji nowego iPada na początku 2011. Aby Steve miał o czym mówić na scenie poza samym hardware, musi zostać dodana nowa funkcjonalność. Wniosek zatem nasuwa się sam: iPad 2 będzie pokazany wkrótce, jak tylko iOS 4.3 osiągnie status GM. Dołączą do tego prawdopodobnie nowe bajery w postaci FaceTime, a skanowania kodu iOS 4.3 beta 1 wskazuje na to, że będzie również kamera umożliwiająca nagrywanie video — w przednią i tylną akurat wierzę od 17. odcinku Nadgryzionych (jeśli mnie pamięć nie myli).

Powyższe spowoduje, że premiera iOS 5 będzie dopiero wraz z nowym iPhone 5 w połowie roku, który rzekomo ma pojawić się w trzech odmianach: GSM 1700 MHz i nasze GSM 1800 MHz oraz CDMA. iPad 2 z kolei byłby dostępny jako EVDO dla Verizon i podobnych, WiFi oraz WiFi + 3G.

Pytanie najważniejsze: kiedy? Czy będzie to już 19. stycznia wraz ze spodziewaną konferencją na temat The Daily Ruperta Murdocha? Luty? Obstawiam, że w sklepach pojawi się dopiero w kwietniu i mam szczerą nadzieję, że Polska otrzyma go w miarę szybko!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.