Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Bardzo konkurencyjne ceny iPada w Polsce! [dodano zdjęcia z iSpot]

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

Zgodnie z oczekiwaniami wszystkich zainteresowanych, iPady dzisiaj pojawiły się w iSpotach. Umówmy się jednak, że nie było trudno zgadnąć co się szykuje już po pierwszych przeciekach, mało zawoalowanym newsletterze iSpotowym. Ale ja nie o tym …

Mój iPad kosztował $6991 i po kursie z kwietnia cena kształtowała się na poziomie 2,300 PLN. Z jednej strony to blisko 600 PLN taniej niż oficjalna cena w Polsce, ale pamiętajmy że różnica w VAT pomiędzy tymi dwoma państwami sięga blisko 14%. Mimo wszystko nadal jest to drożej, ale już o zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Nie mamy co narzekać. Uważam, że ceny u nas są bardzo konkurencyjne, a osoby nie posiadające własne działalności gospodarczej: albo je przełkniecie, przywieziecie sobie tańszego z USA, albo znajdziecie sposób na ten VAT.

Na koniec powiem jeszcze tylko, że osobiście zaskoczył mnie poziom tych cen. Miejmy tylko nadzieję, że nie poszybują zaraz w górę, patrząc na zachowanie się kursu dolara przez ostatnie dwa dni. Wróży to też bardzo dobrze dla przyszłorocznego iPada — mam cichą nadzieję, że iSpoty pokażą klasę i nie będą starały się z nas zbijać fortuny. Na dzień dziesiejszy pozostaje mi tylko powiedzieć:

Brawo!

P.S. Źródło Pawła Nowaka ponownie sprawdziło się!

Uaktualnienie

Ludzie już się bawią nowymi zabawkami!

#

 1. Bez VAT.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Pingback: Tweets that mention Bardzo konkurencyjne ceny iPada w Polsce! [dodano zdjęcia z iSpot] | blog.moridin.pl -- Topsy.com()

 • Na firmę może się opłacić wziąć iPada…

 • Anonim

  Oj tak. iSpot dość ładnie nas zaskoczył, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić. Apple wyprzedaje swoje iPady i taka prawda. Jestem prawie pewien że po premierze iPada 2g ceny się zmienią, a jak się to nie stanie to będę mocno zdziwiony. ;) (chyba że też zostanie on wprowadzony pół roku po premierze)

 • Osobiście, gdybym nie miał, to nie zastanawiałbym się.

 • Tak właśnie zastanawiam się czy będzie nadal iPad obecny w ofercie po pojawieniu się drugiej generacji, ale np. za $399. Zabiliby konkurencję.

 • Już obecnie w US możesz kupić iPada za 399$ (patrz: http://www.9to5mac.com/36584/opinion-a-399-ipad-at-tj-maxx-apple-is-going-all-out). Apple bije konkurencje przelicznikiem cena / jakość. Trochę jest to smucące, gdyż mamy z tego powodu mały monopol. Choć Playbook może coś namiesza. Przydałoby się zamieszanie.

 • Nie ma ich już. Poszły na pniu z tego co czytałem.

  PS. Apple nie miału udział w tych cenach. Promocja sklepu.

 • Kokoszka

  499 USD = 2099 PLN
  Za MBA 999$ = 4199 PLN czyli mamy nowy „staly” przelicznik. W sumie jest GIT ;)

 • Arsaghar

  Ktoś się jeszcze skusi pół roku po premierze,a na dwa miesiące przed zapowiedzią nowego?
  Ci co chcieli dawno już mają, reszta i tak nie kupi.

  Ja też chciałem nabyć, ale ostatecznie pomysł „zabił” MacBook Air :D
  O niebo lepsze rozwiązanie!

 • No i to jest podstawowe pytanie. Jednak myślę, że kilka osób (szczególnie Ci, którzy poczekają na polską premierę iPada 2) się skusi.

  A ja mam obecnie MBA 13″ i iPada i powiem Ci, że służą mi do różnych zadań … Prędzej obyłbym się bez MBA (mają innego Maka) niż bez iPada.

 • Litwa

  Powtórzę to, co napisałem u Norbiego na ipod.info.pl:

  „Wrażenia z polskiej premiery iPada na przykładzie iSpot Złote Tarasy (Warszawa):

  – premiera dograna w najdrobniejszym szczególe
  – odświętny wystrój salonu
  – iPady z preinstalowanym iOS 4.2
  – iPady w nowych pudełkach (z wizerunkiem ekranu iOS 4.2, tapeta z kropelkami)
  – iPady z kodem PL (naklejka na opakowaniu)
  – trzy stanowiska demonstracyjne z pięknymi szklanymi podstawkami
  – bardzo dużo kupujących, ludzie nawet po trzy sztuki brali, praktycznie non-stop trwała sprzedaż.

  Potwierdziły się moje przypuszczenia, że kupujących będzie bardzo, bardzo dużo. Głosy typu „kto chciał to już kupił” są zupełnie nie trafione. Do tej pory iPada kupowały osoby „w temacie”, teraz może wejść do salonu każdy, pobawić się trochę i dokonać zakupu.

  Hit sezonu świątecznego murowany”!

 • Dzięki za wrażenia — jestem bardzo zaskoczony (mile). Widać ludzie jednak obawiali się importowanych z Allegro oraz braku literki „ą”. :o)

  A tak na serio to nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania. Ciekawe kiedy skończą się zapasy i jak długo trzeba będzie czekać na następną dostawę.

  Szkoda, że DISQUS nie pozwala wyróżniać komentarzy, bo Twojego na pewno bym takim uczynił. :-)

 • Niesamowite te ceny – iSpot mnie mile zaskoczył, jakby wziąć na fakturę to wychodzi chyba najtaniej w Europie. Ja swojego kupiłem w sierpniu na wyspie Jersey (często tam bywa, hint: Google Maps), najtaniej w Europie to było, ale teraz myślę, czy nie kupić w Polsce i tam sprzedać ;)

 • A oni tam braki mają czy co?