Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Bardzo konkurencyjne ceny iPada w Polsce! [dodano zdjęcia z iSpot]

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

Zgodnie z oczekiwaniami wszystkich zainteresowanych, iPady dzisiaj pojawiły się w iSpotach. Umówmy się jednak, że nie było trudno zgadnąć co się szykuje już po pierwszych przeciekach, mało zawoalowanym newsletterze iSpotowym. Ale ja nie o tym …

Mój iPad kosztował $6991 i po kursie z kwietnia cena kształtowała się na poziomie 2,300 PLN. Z jednej strony to blisko 600 PLN taniej niż oficjalna cena w Polsce, ale pamiętajmy że różnica w VAT pomiędzy tymi dwoma państwami sięga blisko 14%. Mimo wszystko nadal jest to drożej, ale już o zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Nie mamy co narzekać. Uważam, że ceny u nas są bardzo konkurencyjne, a osoby nie posiadające własne działalności gospodarczej: albo je przełkniecie, przywieziecie sobie tańszego z USA, albo znajdziecie sposób na ten VAT.

Na koniec powiem jeszcze tylko, że osobiście zaskoczył mnie poziom tych cen. Miejmy tylko nadzieję, że nie poszybują zaraz w górę, patrząc na zachowanie się kursu dolara przez ostatnie dwa dni. Wróży to też bardzo dobrze dla przyszłorocznego iPada — mam cichą nadzieję, że iSpoty pokażą klasę i nie będą starały się z nas zbijać fortuny. Na dzień dziesiejszy pozostaje mi tylko powiedzieć:

Brawo!

P.S. Źródło Pawła Nowaka ponownie sprawdziło się!

Uaktualnienie

Ludzie już się bawią nowymi zabawkami!

#

  1. Bez VAT.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.