Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Targi On/Off w Warszawie

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

Hale Expo na Prądzyńskiego w Warszawie goszczą właśnie Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video „On/Off”. Do zobaczenia jest mnóstwo rzeczy, które już znacie, ale jest też sporo nowości, których jeszcze nie ma oficjalnie w Polsce.

Dzisiejszy dzień zarezerwowany był dla VIPów i mediów, ale przez weekend polecam wszystkim geekom i fanom gier komputerowych odwiedzenie stoisk.

Gorąco polecam świetne stoisko ze starymi komputerami i konsolami z czasów, gdy na chleb mówiłem bep, a na muchy tapty. Znajdziecie tam nie tylko dobrze znane Atari 130XL, Amigę 600 czy SuperNintendo, ale również takie perełki (które w tamtych czasach pragnąłem!) jak Atari 1024ST (potężna maszyna), Amiga CD32 (wow!) czy na kolanie zmontowane czytnik kart SD zastępujący stacje dyskietek (5.25″!!). Atari 800XL przywołał sporo wspomnień z programowania w Basicu — sąsiad takowego miał. Nostalgia! Warto tylko dla tych zabawek!

Na stoisku D-Linka z kolei możecie zobaczyć Boxee — konkurent bezpośredni Apple TV. Bawiłem się nim tylko kilka minut, ale wygląda na bardzo ciekawą propozycję, szczególnie pod względem designu.

Wszelkiej maści symulatory są oczywiście dostępne — mamy więc Formułę 1, budowane było stoisko do jakiegoś symulatora lotów. Są fotele, które wytrzęsą nas na każdą możliwą stronę … Każdy coś dla siebie znajdzie.

Dosyć spore stoisko zostało poświęcone nowemu Kinect do XBoxa. Z jednej strony tańczyła Pani, a w magiczny sposób na ekranie telewizora, jej wirtualne ja powtarzało jej ruchy. Na przeciwko był drugi Kinect dla gości — można było sobie poskakać przy siatkówce plażowej.

Zapraszam do króciutkiego filmiku oraz do galerii poniżej. Znajdziecie tam między innymi dwuekranowy komputer Toshiby działający pod kontrolą Windows 7 oraz zdjęcia najnowszego MacBooka Air 11.6″ stojącego przy iPadzie!

Galeria

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.