Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Bezsensowny protest motocyklistów w Warszawie

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Dzisiaj odbędzie się protest motocyklistów za zbyt wysokie opłaty autostradowe dla dwóch kółek. Planowany jest przejazd pod Ministerstwo Infrastruktury, chyba nawet pod eskortą Policji. O ile cel jest zacny, bo w końcu płacimy tyle samo co za samochód to kompletnie bez sensu patrząc na inne podatki.

Czy Polacy naprawdę nie potrafią zorganizować się i oprotestować podwójne podatki, które idą na drogi? Nie dość, że płacimy za nawierzchnie w benyznie to są plany, aby była kolejna opłata w ubezpieczeniach (nie wiem na dzień dzisiejszy czy już przypadkiem się nie wycofali z tego).

Zamiast walczyć o nędzne okruszki na stole, Polscy kierowcy powinni zacząć prostestować w sprawie wysokości akcyzy zawartej w benzynie, stanu naszych dróg i braku autostrad. Wystarczyłoby raz czy dwa zablokować miasta na 10 minut (wysiąść z samochodów np. o 12:00) i zaraz znalazłby się zainteresowany.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Paweloko

    Po pierwsze akcyza powinna być zmniejszona. Po drugie chore jest budowanie punktów poboru opłat. Które i tak bedą w przyszłości nie używane ze względu na przepisy UE a bramki co paredziesiat kilemetrow utrudniają jazdy autostradami. Jeśli już mamy za nie płacić to nie możemy posiadać winiet albo systemu elektronicznego jak tiry w Niemczech ?

  • A nie możemy po prostu mieć darmowych autostrad jak w Czechach czy Niemczech dla osobówek? Niech TIRy płacą.

  • Paweloko

    Możemy ale władze pozwalają mostostalowi zarabiać na nas. Niestety.

  • wOYTHEZ

    Moridin: Mylisz się, w Czechach autostrady są PŁATNE przy pomocy winiet – dla osobówek i ciężarówek. Motocykle bez bocznego wózka nie płacą.