Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowy Twitter; "to nie jest serwis społecznościowy"

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Dzisiaj odbyła się konferencja Twittera, promująca nowy design ich strony WWW — twitter.com. Layout nie tyle zmienił się, co został rozszerzony o nową funkcjonalność mocno przypominającą niedawno wypuszczonego klienta dla iPada. Najważniejszy element to wysuwany boczny panel na prawo od głównego streamu, pokazujący zawartość tweetów bez konieczności przechodzenia do podlinkowanych stron internetowych. Partnerami są teraz YouTube, DailyBooth, DeviantART, Etsy, Flickr, Justin.TV, Kickstarter, Plixi, TwitPic, TwitVid, Ustream, Vimeo, yFrog i kilka innych …

Twitter to nie serwis społecznościowy

Kevin Thau, Twitter’s VP for business and corporate development, announced during a presentation at Nokia World 2010 today that everyone’s favorite micro-blogging network is not actually a social network.

It’s not, you say?

No, says Thau: Twitter is for news. Twitter is for content. Twitter is for information.

Nie da się nie zgodzić, jednak uważam, że Twitter jest tym czym chcemy aby był. Może być naszym dziennkiem, mikroblogiem, może służyć do konsumpcji mediów, do ich tworzenia, do ich oglądania i czytania. Zawiera obecnie tak dużo różnych informacji, o najprzeróżniejszej tematyce, że możemy go dostosować do własnych potrzeb. A wszystko to jest zależne tylko i wyłącznie od tego kogo śledzimy i co piszemy.

Luty, 2009

Jak dołączałem do Twittera w lutym 2009 roku (możecie sobie sprawdzić kiedy Wy dołączyliście tutaj) to dziennie produkowanych było mniej niż 5 milionów tweetów. Dzisiaj ta liczba przekracza 90 milionów i dąży bardzo szybko do magicznej bariery 100 mln … Przez ten czas serwis często miał problemy techniczne — serwery nie wytrzymywały. Widzieliśmy to w szczególności podczas tegorocznego Mundialu — przez godzinę lub dwie po każdym meczu nie byłem w stanie niczego napisać ani odczytać.

Przez najbliższe dni (a być może tygodnie?) Twitter będzie dodawał każdemu nowy design. Obecnie nie mam go jeszcze aktywnego, ale zapraszam czytelników do nadsyłania screenshotów swoich stron z nowym wyglądem (redakcja[małpa]makoweabc[kropka]pl).

Czekam zatem ciepliwie na update — jeśli i Wy czekacie to możecie uruchomić sobie powiadomienie kiedy to nastąpi. Zostanie nadesłana wtedy prywatna wiadomość, że nowy interfejs jest aktywny.

Screenshoty:

A na koniec nowe logo Twitter:

Screenshoty pochodzą z TechCrunch.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.