Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

BlackBerry Torch

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Research In Motion wczoraj zapowiedziało nowy, rewolucyjny, telefon — Torch 9800. Z nowości na pewno warto wspomnieć o nowej WebKitowej przeglądarce w nowym systemie OS 6. Ekran o rozdzielczości pierwszego iPhone zawiódł mnie lekko, ale całość wydaje się interesująca. Przynajmniej na dotykowy ekran wykonany w technologii pojemnościowej, wiecie … takiej jak w iPhone.

Do niedawna nigdy nie miałem w ręcę telefonu z Androidem. BlackBerry OS nigdy jeszcze nie miałem przyjemności pomacać. O ile wyleczyłem się z tego pierwszego, to nadal ciągnie mnie do poznania świata po drugiej stronie płotu …

Michael Gartenberg podsumował:

The question is, will the Torch be bright enough to lure users away from the latest and greatest Android devices, iPhone 4 and a newly re-invigorated Microsoft Windows Phone 7?

Boy Genius nie był tak delikatny:

The software is typical RIM — uninspired, old, clunky sometimes, and cluttered.

The internals of the BlackBerry Torch 9800 are disappointing. From the 624MHz CPU to the 1300mAh battery, it has us a little worried as it feels like the hardware is pushed to the max. On a brand new phone. That’s not even out yet.

The screen is laughable. For a company that is always “planning three years out” they surely didn’t get the memo that a 480×360, poor, poor LCD wasn’t going to cut it in 2010.

Istnieje teraz w ogóle coś na rynku, co miałoby panache klasy iPhone?

Pytanie do znawców tematu:

  1. Czy mogę skonfigurować obecne adresy emailowe w BB czy potrzebny jest jakiś specjalne konto?
  2. Jak awaryjne są te telefony? Mam na myśli starsze, używane modele z aukcji.

To tak a’propos wpisu sprzed tygodnia: „Potrzebuję telefon — pomożecie?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Od lat używam właśnie BlackBerry. Wczorajszą nowością nie jestem zachwycony (BlackBerry zawsze ceniłem za brak elementów mechanicznych, więc powyższy u mnie odpada). Obecnie posiadam model 9700 (który wprost uwielbiam) i znacznie starszy 8800, którego sam kupiłem już używanego i nie mam z żadnym z nich najmniejszych problemów. Ani sprzętowych, ani programowych. Co do kont mailowych; dopisujesz swoje adresy bez zakładania żadnego specjalnego konta, bez obaw. Moje BB odbierają maile z dwóch serwerów IMAP bez przeszkód, tak samo zadziała też gmail i każdy inny pop3. Polecam Ci na próbę właśnie np. 8800 z aukcji lub 8520 (nawet nowe są bardzo tanie) i sam stwierdzisz czy to dla Ciebie.

  • Michał

    Popieram Miłosza. ;) BlackBerry w moich oczach, to po prostu porządne telefony które nie mają jakiś dziwnych dodatków w postaci wysuwanej klawiatury albo dotykowego ekranu (nie mam nic do iPhona bynajmniej). A teraz BB chyba jest kolejnym producentem próbującym kopiować iPhona.
    Co do modelu 8520 – ten model urzekł mnie w BlackBerry. Szczególnie spodobała mi się „dotykowa kulka”. ;) Obecnie mam iPhona, ale gdybym miał wziąć jakiś inny telefon to wybrałbym BB.