Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Lista netbooków kompatybilnych z OS X

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Nie wszyscy potrzebują, chcą lub ich stać na laptopa Apple. Może akurat ktoś już ma pod ręką netbooka i chciałby na nim postawić OS X czy to do celów testowych czy z racji oszczędności. Popularne netbooki od dłuższego czasu bez większych problemów pozwalają na przeznaczenie ich na hackintosha, a witryna myMacNetbook.com postanowiła dodatkowo pomóc ładną i przejrzystą tabelą. Lista jest naprawdę pokaźna i wydaje się, że w naszym kraju najłatwiej wyposażyć się w pozycje Asus lub HP, które są w większości w pełni kompatybilne.

Jeśli lubicie dreszczyk emocji związanych z nie do końca legalnym zastosowaniem OS X to zapewne przyda Wam się ta lista sprzętu, ale zaznaczam że wrażenia na oryginalnym hardware od Apple są znacznie przyjemniejsze.

(ź) myMacNetbook.com i MacKozer.pl

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Na moim laptopie (Maxdata 4510 IW) działa wszystko oprócz czytnika kart i wifi. Cóż, czytnik kart mam na usb a net po kablu, więc nie odczuwam dyskomfortu w związku z tymi dwiema rzeczami :)

 • Jak widać każdy ma inne wymagania, bo nie wyobrażam sobie życia bez WiFi.

 • Jak już bym bardzo potrzebował to wystarczy kupić wifi na usb za 30zł i po kłopocie :)

 • Na wstępie zaznaczam, że nie chcę nikomu dogryzać… Będziesz tak dokupować jakiś podzespół bo nie działa wbudowany i po jakimś czasie jak podsumujesz wszystkie wydatki to okaże się, że za tą kwotę plus cena Twojego obecnego sprzętu i już miałbyś choćby MacBooka…
  Z jednej strony cieszę się, że część osób zapoznaje się z OSX choćby przez takie „hackowanie” i mam nadzieję, że dzięki temu takie osoby dojdą do wnosku, że warto kupić komputer z logiem nadgryzionego jabłka, ale z drugiej strony uważam za profanację działania związane z instalacją OSX na „lewym” sprzęcie. Z resztą podobnie jest w drugą stronę – część ludzi kupuje Maca i instaluje na nim winde i tylko na windzie pracuje, a później się jeszcze głupio dziwi, że na baterii wytrzymuje tylko 3 godziny przy maksymalnym oszczędzaniu energii – a takie osoby znam ;]
  Pozdrawiam!

 • Koszt adaptera wifi i czytnika kart to razem zaledwie 50zł więc niestety za tę cenę MacBooka nie kupię. Na wielu laptopach wszystko działa od razu, więc nic nie trzeba dokupować. A co do profanacji to są ludzie, dla których świecące nadgryzione jabłko na obudowie ma niewielkie znaczenie.

 • Osobiście jabłko na obudowie nie jest mi potrzebne, natomiast nie da się ukryć, że wrażenia są zupełnie inne niż na hackintoshu … sam trackpad żeby daleko nie szukać.

 • MacManiak

  Nowy netbook z gwarancją i pełną mobilnością za 1000 zł.
  Używany, kilkuletni MacBook znacznie cięższy od min. 1200 zł za często zdezelowany sprzęt.

  Ludzie chcą korzystać z OS X, ale nie chcą płacić za to zbyt wiele. Sam posiadam poza stacjonarnym Makiem, iBooka G4 12″, ale jest po prostu ciężki i wolny. Apple po prostu udaje, że segment rynku netbooków nie istnieje i nie będzie istnieć tani, ultramobilny laptop dla przeciętnego Kowalskiego.

 • iPad będzie do nabycia (w USA) za ~1400PLN. Jednak to pewien kompromis. Rozumiem ludzi którzy nie chcą płacić za sprzęt. Podobnie przecież jest w każdej dziedzinie życia — jeden kupi TV za 500PLN a drugi za 50K PLN. Niezaprzeczalne jest jednak to, że sprzęt Apple daje pewną dozę wygody i spójności oraz lepszej funkcjonalności niż tani zamiennik. Kwestią pozostaje tylko ile to jest dla kogoś warte.

 • Miłośnik Mac OS X

  Moja przygoda z Mac OS X Leopard rozpoczęła się właśnie od tzw hackintosha.Na laptopie Acer Aspire 5315 miałem zainstalowanego Linuksa ze skórką OS X ale to nie było to.Trafiłem na dystrybucje Leo 10.5.2 i po wielu nieudanych próbach system ruszył.Moja fascynacja rosła z każdym dniem.Po jakimś czasie zakupiłem netbooka Acer Aspire One.Oczywiście pojawił się na nim Leopard.Później uruchomiłem Snow Leoparda w wersji 10.6.2.Jednak pewne niedogodności ze sterownikami dźwięku spowodowały powrót do Leoparda w wersji 10.5.8.No i po ok 2 latach pojawił się u mnie Macbook Alu 13,3 cala ze Snow Leopardem w wersji 10.6.3.Dalej używam wszystkich 3 komputerów i teraz mogę spokojnie experymentować z OS X.Jak mawiają dla każdego coś miłego.Taka była moja droga w kierunku OS X.Każdy ma prawo wyboru w zgodzie z własnymi odczuciami odnośnie użytkowania sprzętu.