Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Zmiany na stronie Facebook

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Od kilku dni zmieniłem podejście do drobnych wpisów. Zamiast zaśmiecać bloga dwu-trzy linijkowymi newsami, wykorzytuję do tego stronę Makowego ABC na Facebook.

Zapraszam do „ulubienia” jej, a w międzyczasie chętnie dowiem się co o takiej formie myślicie. Zapraszam do komentarzy lub na FB.

Link: Makowe ABC na Facebook

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Stronę „ulubiłem”, ale szczerze mówiąc to pomysł przynajmniej jak dla mnie nie najlepszy… ja z reguły wszystkie rzeczy poza tym co piszą znajomi na tablicy ukrywam.
  Osobiście wolałbym np. osobny kanał RSS dla takich krótkich wpisów (można stworzyć „miniblog” – wtyczka do wordpress którą mogę polecić to Alkivia SidePosts)

 • Właśnie chciałem uniknąć kolejnego RSSa…. Może rozwiązaniem byłyby custom post types z WP 3.0 ale nie mam na razie pomysłu jak to zrobić z głową.

 • wredniak

  Jeśli wpisy na Facebooku dotyczą czegoś innego niż strona to ok. Jeśli część wpisów dotycząca tego samego tematu będzie tylko na stronie, a część na FB to jaki to ma sens? Zamiast śledzić jedno źródło trzeba będzie śledzić dwa.

  Czy będzie trzeba mieć agregator RSS, Facebooka, Twittera?
  Facebooka widziałbym tak jak Twittera – na stronie makoweabc.pl jest nowy wpis, chcesz to kliknij i przeczytaj resztę.

 • Cezex

  Ja jestem przeciw jako że unikam FB jak ognia (i nie jestem na pewno jedyny). Nie mam tam konta i nie zamierzam mieć, natomiast wszelkie wpisy chętnie poczytam. Może mógłbyś je wrzucać dodatkowo na blipie lub twitterze?

 • Też jestem na nie.
  Na FB wchodzę raz na ruski rok i mi starcza, a tu RSSem zaglądam codziennie.

 • Ech zaczynacie mnie przekonywać … :-)

 • Ja korzystam przede wszystkim z Twittera, na FB wchodzę rzadko ale jeśli wpisy będą pokrywać się z Twitterem to dla mnie ok, gorzej byłoby gdyby na FB było coś całkiem innego.

 • Raf

  z portali spolecznosciowych posiadam jeszcze jedynie nk.pl, ale cos mam wrazenie niesłabnące, ze juz niedługo..

 • PaWeł

  ja jestem chyba jakiś dziwny, bo nie bylem nigdy na FB, nie jestem na Twitterze ani blipie. Uzywam tylko RSS i przy tym pozostanę.