Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Spider’s Web – reklamacji nie uwzględnia się

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Dzisiaj1 premierę miała nowa witryna skupiająca wokół siebie czterech bloggerów z doświadczeniem prasowym — chodzi naturalnie o Spider’s Web. Nie … nie o PrzemekSpider.com. Spider’s Web! Idea jest zacna, pomysł mi się podoba, ale jako że treść też się liczy to dopiero czas pokaże czy i jak ziści się business plan przedsięwzięcia.

Założenia tego zbioru blogów wydają się interesujące, ale ocena ich treści leży w geście indywidualnych osób — nie mi oceniać co się komuś podoba czy nie. Jednak chciałbym zboczyć z toru tego co jest i niewątpliwie zostanie poddane ocenie czytelników i skupić się na tym czego nie ma …

Spider’s Web czy też Przemek Spider — kojarzy mi się to z jedną osobą, imiennikiem adresu, Pająkiem w Sieci. Pierwszą moją reakcją było zdziwienie, że wszyscy Panowie zgodzili się z nazwą — marka wyrobiona przez dłuższy okres mi osobiście będzie kojarzyła się tylko z jednym z redaktorów. Generalnie startup z przekierowaniem na nową domenę nie jest trudny do wyegzekwowania. Podobnie sprawa ma się z RSSami — można było wszystkie połączyć w jeden nowy, który jednak nie wymagałby ponownego dodawania do czytnika. Widzę po sobie ile osób jeszcze wchodzi do mnie przez stary adres z Bloggera — redirectów jest naprawdę sporo. Podsumowując — nazwa mi nie leży, etycznie oraz ideowo.

Po drugie de gustibus non est disputandum, jednak powstrzymać się nie mogę — kolorystycznie jest źle. Nie dość, że nie przepadam za burakami2 to tym bardziej za sraczkowatą pozostałością Yorka sąsiadki. Białe tło jest obecnie modne i ten element akurat nie kole w oczy, jednak do stosu dorzucę jeszcze dwa składniki — logo oraz typografię. Ten pierwszy interesująco wygląda w pasku adresu jako favicon, prawdopodobnie dlatego, że żółtopodobny kolor nie jest widoczny, ale w dużym formacie jest już znacznie gorzej. Typografia natomiast po prostu mi nie odpowiada jako całość — od odstępu pomiędzy liniami do czcionek.

Czytałem w komentarzach, że jest grono osób, które uważa stronę za zbyt zaśmieconą. Owszem dużo się na niej dzieje, ale to w moim przypadku leży na szarym końcu rzeczy do ewentualnej rewizji. Kolory i nazwa zdecydowanie wskoczyły na pierwsze miejsce …

Spodziewałem się jakiegoś nowego gracza, a mam wrażenie że otrzymaliśmy to samo w nowej, brzydszej szacie graficznej, tyle że w większym gronie. Rozumiem, że dzień czy dwa po starcie trudno zmieniać nazwę, jednak już sam slogan zapowiada witrynę:

W siecie Pająka (…)

To zupełnie jakbyśmy wspólnie z Mój Mac, iPod.info.pl i Macabrą stworzyli … MakoweABC w wersji czteroosobowej.

Pozostaje mi już tylko mieć nadzieję, że treść nadrobi moje pierwsze wrażenie i życzę Panom powodzenia w nowym przedsięwzięciu — pomysł wydaje się być bardzo dobry i wierzę, że treść też dopisze zainteresowanym.

PS. Zdaję sobie sprawę, że wpis jest krytykujący, jednak tradycynie staram się stawiać na konstruktywną jej odmianę — ma dodać otuchy, a nie rozzłościć. Reklamacji nie uwzględnia się. :-)

PPS. Nie leżą mi zupełnie komentarze — defaultowo powinny pojawiać się najstarsze lub najnowsze (ze wskazaniem na to drugie), a nie najpopularniejsze.

Link: Spider’s Web

  1. Właściwie to już wczoraj, ale nie czepiajmy się szczegółów. :-)
  2. Poza barszczem naturalnie!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.