Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

NetNewsWire dla iPad

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Dotychczas jako czytnik RSS służył mi dzielnie Google Reader. Największą jego zaletą była niewątpliwie sychronizacja przeczytanych artykułów niezależnie na jakim urządzeniu czytałem wiadomości. Korzystałem z tego rozwiązania na Mac, iPhone oraz, od niedawna, na iPad.

Dzisiaj postanowiłem przetestować NetNewsWire w wersji na iPada. Pierwszy krokiem po uruchomieniu app jest podanie naszych danych do Google. Następnie chwilę trwa synchronizacja i voila — możemy przystąpić do czytania.

Naturalnie przeczytane artykuły są synchronizowane z Google Readerem, dzięki czemu unikamy duplikatów. Podobnie jak w natywnej aplikacji Mail, mamy dwa widoki — portretowy skupia nasz wzrok na samym artykule, a poziomy dodatkowo pokazuje listę naszych feedów.

Dzisiaj zdążyłem już nadrobić poranne zaległości, stąd tylko 17 newsów widocznych powyżej. Niestety nie znalazłem jeszcze sposobu wyświetlenia przeczytanych wcześniej wpisów (tzn. tych przed instalacją NetNewsWire).

Program jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Przede wszystkim pozwala nam dotrzeć do naszych treści bez zbędnego odwracania wzroku od nikomu niepotrzebnych elementów interfejsu użytkownika.

Artykuły (widać na rys. 2) można dodatkowo przesłać mailem, wkleić link na Twitter, wysłać do Instapaper (bardzo ciekawa rzecz — wkrótce więcej) lub otworzyć w przeglądarce WWW. Dodam tylko, że NNW ma własną wbudowaną przeglądarkę, dzięki czemu nie ma konieczności w ogóle opuszczania aplikacji. Nie trzeba również przełączać się pomiędzy kartami jak to muszę robić w Google Reader przez Safari.

Wkrótce do porównania stanie druga ciekawa i konkurencyjna aplikacja.

Ocena 4.5/5

Ocena 4.5 ze względu na brak możliwości czytania starszych newsów — jeśli jednak to jest możliwe tylko ja jestem głupim ślepcem to poprawię ocenę. :-)

Jeśli macie pytania, prośby czy cokolwiek innego to zapraszam do komentarzy lub kontaktu mailowego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.