Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iOS 4.3 beta 1 na iPhone [update #1]

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Zainstalowałem już iOS 4.3 beta 1 — upgrade się powiódł w odróżnieniu od iPada, na którym musiałem z niewiadomych powodów robić restore … Oto nowości, które znalazłem:

HotSpot Osobisty

Nie pojawiła mi się możliwość tworzenia hotspotu na głównym ekranie ustawień, ale po wejściu do Ogólne -> Sieć znalazła się odpowiednia opcja zgodnie z powyższym lewym obrazkiem. Po prawej widać panel konfiguracyjnym, w którym możemy jedynie ustawić hasło lub go włączyć/wyłączyć.

Uwaga: hasło ustawiłem na długi, grubo ponad 20 znakowe i iPad nie mógł się z siecią połączyć. Skrócenie go do 12-14 znaków pomogło.

Po uruchomieniu hotspotu pojawił się natychmiast na głównym ekranie ustawień. Prawy screenshot pokazuje niebieski pasek, który informuje nas o ilości podłączonych klientów — w tym wypadku był to iPad. MiFi może się tylko przydać jeśli okaże się to funkcja zbytnio prądożerna.

iPad po podłączeniu się do internetu za pomocą Personal Hotspot nie pokazuje tradycyjnej ikony jaką znamy, czyli kropki z trzema rozchodzącymi się łukami. W zamian otrzymujemy 2x uboższe logo Audi składające się z dwóch przenikających się kół. Zastanawiałem się po cholerę mi to, ale z drugiej strony: dlaczego nie? Może okazać się przydatną funkcją w momencie, w którym chcemy ograniczyć zużycie baterii lub paczki danych.

Inne

Jeszcze dwie kolejne rzeczy znalazłem przy okazji grzebania w opcjach. Lewy screenshot przedstawia możliwość wyłączenia zmiany głośności dzwonka za pomocą przycisków na obudowie, a prawy ile razy chcemy, aby dzwonek przychodzącego SMSa był powtarzany (interwał jest ustawiony przez Apple na 2 minuty).

Pojawił się też nowy font „Noteworthy” jako opcja do wbudowanego Notatnika.

Funkcji AirPlay niestety nie jestem w stanie przestestować z powodu braku odpowiednich urządzeń wspierających go. Chyba czas kupić tego Apple TV — ktoś chętny zasponsorować(?), bo te koszty prowadzenia bloga mnie dobijają. ;-)

Jak uda mi się uruchomić gesty na iPadzie to pojawi się stosowny wpis na temat.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.