Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Aperture po polsku!

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Aperture.pl

Aperture.pl

Na rynku istnieje kilka przyzwoitych RAW konwerterów i jeszcze mniej przyzwoitych aplikacji do obróbki zdjęć. Obecnie najwięksi to Adobe Photoshop/Lightroom wraz z Adobe Camera RAW, Makowy Aperture oraz CaptureOne.

Po przenosinach z PC pozostałem wierny PS CS + Lightroom jako combo do swojej obróbki, jednak parę dni zabawiałem się z zainteresowaniem Aperture – niewątpliwie jego mocną stroną jest szybkość działania, chociaż wydaje mi się mniej intuicyjny od LR – zrzucę winą na przyzwyczajenie. Gdybym zajmował się sportem to bez żadnego wahania zdecydowałbym się na produkt Apple – jest po prostu szybszy w przeglądaniu większej ilości zdjęć i generowania podglądów.

Tutoriali i poradników do wszystkich powyższych aplikacji jest jak na lekarstwo – większość zapewne uczy się na własnych błędach i poradach z różnych for internetowych. Jako, że miałem ogromną przyjemność bycia na Warsztatach Cyfrowej Kreacji, to widziałem Aperture w rękach profesjonalisty (no prawie) – nie jest to złe narzędzie żadną miarą.

W każdym razie zapraszam na stronę Aperture.pl, prawdopodobnie jeden z pierwszych poważniejszych poradników dla tej aplikacji po polsku.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.