Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Hardware: MatteBook Pro

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Denerwujące odbicia światła na nowym MacBooku Pro? Łapiesz się na zasłanianiu okien przed siadaniem przed komputerem? Klniesz pod nosem, że widzisz samego siebie?

Jeżeli jesteście akurat w USA to cała procedura jest dosyć prosta i szybka. Cenowo też nie jest źle – $200 to nie jest jeszcze tragedia …

W zamian za dwa Benjaminy otrzymujemy następujące rzeczy:

  • demontaż szkła przed matrycą
  • demontaż matrycy
  • montaż nowej matowej matrycy z podświetleniem LED o takich samych parametrach (nic o niej konkretnego nie dowiedziałem się)
  • montaż czarnej matowej otoczki wokół ekranu

Nie wiem jak inni, ale dla mnie to tak powinień wyglądać MBP z fabryki (preferuję aluminiową otoczkę, a’la MBP 17″).

Autorytet (dla niektórych) w dziedzinie fotografii, Rob Galbraith, popełnił testy nowych laptopów (i jednego netbooka) pod kątem obróbki zdjęć, dokładności kolorów kalibrowanej matrycy, itp. W skrócie nowy glossy ekran jest dla wielu niemalże bezużyteczny ze względu na silne odbijanie światła. Jest zbliżony jakościowo do poprzedniego MBP 15″, ale konkurencja poszło do przodu – Steve, czas zacząć montować lepsze matryce! Ponadto, Apple niemal zabiło swój własny udział laptopów w rękach fotografów – wystarczy poczytać niektóre fora, Ci których stać przesiadają się na 17″ matt, a pozostali nie inwestują w sprzęt zachowując nadzieję na matową opcję. Obawiam się, że może nie nadejść zbyt prędko …

Ale interes musi się kręcić, pieniądze muszą galopować przez rynek, a menhiry* … nieważne. Fani matu już nie muszą narzekać!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.