Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Software: Transmission od zera do 200km/h

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments


Ostatnio trochę narzekałem na prędkość Transmission – świetnego klienta do torrentów. O samym programie pisałem niedługo po odbiorze swojego Maka. W każdym razie prędkość nie spełniała moich wymagań, więc postanowiłem trochę poeskperymentować z ustawieniami.

Dosyć istotnym ustawieniem jest prędkość. W moim przypadku limituję upload do 15KB/s – pozwala mi to zmaksować download do ponad 450KB/s na 4Mbitowym łączu. Pozwala mi to normalnie korzystać z internetu bez lagów. Uwolnienie uploadu niestety pow

oduje straszliwe przestoje w ładowaniu się stron, itp. Jeśli zostawiacie komputer na noc albo po prostu z niego nie korzystacie to odblokujcie ograniczenie – leeching nie jest miły. ;-)

Następnie należy upewnić się czy macie na swoim routerze otwarty właściwy port. Transmission supportuje akurat PnP, więc w większości w miarę nowych routerów nie ma takiej potrzeby, ale na pewno to nie zaszkodzi. Jak nie wiecie jak to zrobić to najlepiej weźcie do ręki instrukcję oraz zerknijcie na stronę z tutorialami dla wielu różnych modeli routerów.

Następnie zwiększcie ilość połączeń do 600 oraz ustawcie po 200 na nowe transfery.

Przyda się również odznaczyć opcję Prefer encrypted peers. Pomaga.

Dzięki tym drobnym zabiegom Transmission odzyskał młodzieńczą witalność i zasuwa jak wściekły.

Aha – wszelkie powyższe zmiany należy dokonać w preferencjach programu (skrót ⌘+,).

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.