Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

OS X: TinkerTool

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Dzisiaj pierwsza podróż z MBP, na początek spokojnie bo samochodem, więc się nie przemęczyłem noszeniem go, ale wagowo jest naprawdę bardzo bardzo przyzwoicie. Subiektywnie całkowicie porównywalnie z moim Thinkpadem T60p, tylko szerokość nie ta sama. Wszyscy zachwyceni wyglądem oczywiście, z zazdrością patrzą na świecące jabłuszko, a ja dalej cieszę się jak dziecko…

Pomimo, że 17″ i hi-res to bateria trzyma zaskakująco dobrze – na pasku waha się między 3½, a 5½ godziny, zależnie czy wykorzystuję HDD lub kartę graficzną intensywniej – brak zastrzeżeń w każdym razie.

Właśnie podpiąłem się pod internet poprzez WiFi i przeczytałem komentarz Heidiego pod poprzednim moim wpisem i postanowiłem sprawdzić czy ten programik rzeczywiście jest taki fajny jak zapowiada jego opis…

Po zainstalowaniu i wstępnej ocenie doszedłem do wniosku, że warto go zainstalować tylko i wyłącznie dla jednej funkcji – zmianie w Safari powodujące, że klikane linki tylko lewym przyciskiem otwierają się w nowej zakładce zamiast nowym oknie.

Tak jak Heidi wspomniał – również jest tam możliwość wyłączenia poziomych pasków w Finderze (osobiście preferuję pogrzebanie sobie w Terminalu) i jest to przede wszystkim szybsze i prostsze.

W każdym razie program naprawdę warty polecenia.

Linki:

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Paweł Nowak

  Polecam zawsze w pierwszej kolejności poszukać wbudowanych opcji. Wystarczy np. w Mail kliknąć adres url z wciśniętym klawiszem jabłko (command), żeby strona otwarła się w tle.

  Odnośnie TT, to zawsze odradzam, bo potem się do mnie zgłaszają ofiary tego narzędzia i mówią „system padł” albo „Finder się nie uruchamia” albo „nie mam Docka”, itd.

 • Moridin

  Interesowała mnie w sumie tylko opcja otwierania linków w Safari w nowej zakładce zamiast oknie.

  Jak na razie działa mi OS X – ale napisz coś więcej o problemach i ew. rozwiązaniach ich.

  Jedni polecają, inni krytykują … co robić? :)

 • Heidi

  Hmm, nie jestem pewny, czy rzeczywiście należy winić TinkerTool. Ten program w żaden sposób nie hackuje systemu ani programów. On jedynie włącza lub wyłącza ukryte, ale wbudowane opcje. Tak naprawdę robi dokładnie to samo, co polecenie default write w Terminalu.

 • Moridin

  Heidi – czy jest komenda która sprawdza jaki jest w danym momencie wpis?

  Np. defaults check (…)?

 • Heidi

  defaults read

 • Moridin

  Właśnie znalazłem defaults read u Ciebie. :)

 • Moridin

  …. i teraz widzę że też tutaj podałeś. :)

  Pozdrawiam serdecznie.