Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

OS X: Safari, a otwieranie linków w oknie/zakładce

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Za pomocą TinkerTool zmieniłem ustawienia w Safari tak, że linki teraz otwierają się w nowej zakładce zamiast w nowym oknie przy lewym kliku – nie ma potrzeby przyciskania klawisza ⌘ (Command).

Jeśli ktoś orientuje się jak to zrobić za pomocą Terminala to proszę o wpis – interesuje mnie taka sama metoda jaką użyłem, żeby pozbyć się pasków w Finderze.

Dzięki z góry!

Update:

Dzięki Adrian! Już teraz widzę, że źle szukałem w Google. :)

Poniższa komenda pozwoli Wam pominąć instalację TinkerTool i po prostu wprowadzić zmianę z Terminala – chodzi oczywiście o to, aby w Safari klikanie w linki lewym przyciskiem otwierało je w nowej zakładce zamiast w nowym oknie.

 • defaults write com.apple.Safari TargetedClicksCreateTabs -bool TRUE

Proszę to zrobić przy zamkniętym Safari – możliwe że tak jak w porzednich tego typu komendach wystarczy killall Safari, ale dopóki ktoś tego nie potwierdzi to nie będę tego polecał.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Adrian Bazera
 • — KK —

  ta formułka w terminalu zadziałała. teraz otwierają się jako nowe zakładki. dzięki! :)

 • b4it

  Ja zamiast TinkerTool użyłem tego http://secrets.blacktree.com/

 • pk5

  A nie wiecie jak zrobić, aby kliknięcie linka otwierało go w tej samej karcie (zakłądce) ?? bo do otwierania w nowej słuzy mi kółko myszki ;)bq

 • Moridin

  To już zależy jaki jest kod na stronie WWW w której klikasz. Zazwyczaj klikając w link prowadzący na inną stronę otwiera go w nowej karcie (przypisany odpowiedni modifier html w kodzie), natomiast zazwyczaj w obrębie jednej strony otwiera lewy klik w tej samej karcie.

 • Karola

  Jestem zupełnie zielona w tego typu ustawieniach i czy mogłby mnie ktoś krok po kroczku przeprowadzić przez te zmiany?? bardzo proszę?? dopiero zaczynam moją przygode z tą przeglądarką ale wydaje sie całkiem ciekawa wiec chciałam ja rozpracować ale nietety pojęcie „terminal” nic mi nie mówi :( a przyzwyczajona jestem do tych zakładek :)

 • Karola – Terminal to jest aplikacja która znajduje się w Programy/Narzędzia/*.
  Terminal to jest po prostu wiersz poleceń (coś jak DOS kiedyś) – tam wystarczy wpisać powyższe instrukcje.
  Jeśli będziesz miała dalej problemy to poczytaj to: http://mac-abc.moridin.pl/2009/02/os-x-dock-3d-2d/ – bardziej szczegółowo o samym Terminalu.
  Jeśli nadal masz problemy to wyślij mi maila za pomocą formularza Kontakt na górze strony.

 • Karola

  Dziękuję za info, spróbuję cos wyczarować :)

 • Pingback: OS X: Terminal – jak go uruchomić krok po kroku()