Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tweetbot 4.0.1 i 4.0.2 z 3D Touch i nowy gestem

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Moją recenzję Tweetbota 4 mogliście przeczytać dosłownie w minucie jego premiery, z czego bardzo się cieszę – możliwość testowania go przed publicznym debiutem było niesamowitym doświadczeniem, tym bardziej że miałem teoretycznie wpływ na jego rozwój, co już było jedynie bonusem.

Ważniejsze jest jednak to, że dzień później miałem już na iPhonie wersję z działającym 3D Touch, a on zmienia wszystko. Dzisiaj możecie go mieć i Wy.

Tweetbot 4.0.2 - 3D Touch

Co nowego?

Dzisiaj światło dzienne ujrzały dwa uaktualnienia dla Tweebota – do 4.0.1 i chwilę później do 4.0.2. Ten pierwszy update wnosi przede wszystkim kilka poprawek bugów oraz 3D Touch. Drugi dodaje nowy gest, którego powinniście docenić, jednak kosztem innego…

3D Touch

Największą zmianą jest peek pop na wszelkich rzeczach na timelinie, chociaż działa też na ikonie na ekranie domowym. Można podglądać (peekować?) linki (otwierają Safari), profile użytkowników, tweety, odpowiedzi, cytaty w tweetach, zdjęcia i wiele więcej. Zdążyłem się już do tego tak bardzo przyzwyczaić, że zmieniło to całkowicie mój sposób korzystania z aplikacji – na tyle, że rzadko korzystam ze swipe’ów, a preferuję peek i ewentualnie pop jeśli coś mi wpadnie w oko…

Safari i gest wstecz od lewej krawędzi

Paul Haddad lekko shackował Safari View Controller, dzięki czemu można teraz wykonywać gest wstecz na stronach w nim otworzonych, aby wrócić do linii czasu. Ten gest normalnie cofa nas w Safari do poprzednio oglądanej strony – to właśnie wada tego rozwiązania, bo ta funkcja teraz nie działa i trzeba zamiast tego korzystać ze strzałek nawigacyjnych na pasku Safari. W praktyce zupełnie mi tego nie brakuje i przez ostatnich kilka dni tylko raz zdarzyło mi się niechcący wrócić do timeline’u zamiast do poprzedniej strony.

Dla osób, których denerwował popup z pytaniem czy kliknięty film otworzyć w aplikacji YouTube – to jest wina Google, że tak to durnie zaimplementowali. Rozwiązaniem było skasowanie ich aplikacji. Paul Haddad jednak zrobił dla nich wyjątek i parę linijek kodu wystarczyło, aby przerzucić usera od razu do YouTube’a.


Aha – w ustawieniach Tweetbota 4, pod pozycją Browser, znajdziecie opcję domyślnego włączania Readera w Safari przy każdorazowym otwarciu Safari View Controller.


Tweetbot 4 – iOS – Social Networking – €4.99 w promocji / €9.99
Tweetbot 2 – Mac – Social Networking – €12.99

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.