Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 6S i 6S Plus mają prawdopodnie 2 GB RAM-u, iPad Pro aż 4 GB

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Jedną z niewiadomych podczas prezentacji nowych iPhone’ów i iPadów jest informacja o tym ile dany model posiada RAM-u. Apple nie chwali się tymi liczbami, bo zapewne stosuje maksymę Rolls Royce’a sprzed lat na temat ilości koni mechanicznych pod maską – „wystarczająco dużo”. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele chce znać każdy szczegół…

Hamza stworzył swój test na symulatorze iOS-a i takie otrzymał wyniki. Przy okazji niejako potwierdził, że iPad Pro ma ich 4 GB. Taką informację również można było znaleźć w informacji prasowej od Adobe (już usunięta). To oczywiście nie potwierdza, że w rzeczywistości tak jest, ale ostateczne potwierdzenie powinniśmy otrzymać już wkrótce.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Bartlomiej Florek

  Dobrze że dodali ramu, ale jakie to są mózgi żeby model podstawowy miał 16gb?! I już nawet nie chodzi mi o to że flagowce na androidzie mają w standardzie te 32(w 2015). Bardziej chodzi mi o to że skoro ma być opcja nagrywania 4k to przecież po paro-minutowym nagraniu x5 okaże się że japcok pełny. Pamięci 32gb w porównaniu do 16 to przecież różnica rzędu paru $ (przy ilościach jakie wypuszczą). WALĄ W C**JA, tylko $$$ się liczy.

 • Ktoś tłumaczył parę miesięcy temu, że to kwestia tego, że ich dostawca RAM-u nie wytwarza kości 32 GB, które byłyby kompatybilne z 6 i 6S oraz że trzeba by przebudować wnętrze znacząco tylko dla modelu 32 GB.

 • Mało wiarygodna teoria. Jakoś 5S mimo mniejszej obudowy mógł mieć 16, 32 i 64 GB.
  Przypuszczam, że chodzi jednak o kasę. Dużej części kupujących wystarczyłaby wersja 32GB i nie zostawiliby więcej kasy na model 64GB.

  Poza tym nie chodzi przecież o RAM tylko pamięć flash.

 • Inna konstrukcja, nie ma zastosowania.

 • Ja czekam na testy baterii. Bo trochę nie wierzę, żeby zejście z 1810mAh na 1710mAh z upgradem SoC zachowało ten sam czas na baterii.