Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Zachwyt pewnej kobiety nad Apple Music

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Wielu z Was nienawidzi Apple Music. Jeszcze większa liczba społeczeństwa go krytykuje. Inni, nasłuchawszy się osób, którym ta usługa nie przypadła do gustu, w ogóle nie ma zamiaru jej testować. Ale są osoby, które są szczerze zakochane w niej.

(…) wykasowałem całą jej bibliotekę muzyczną, ryzykując linczem, nie mówiąc jej nic o tym.

Jak tylko pojawiło się Apple Music to naturalnie zapisałem się do niego. Moje zdanie już znacie – pisałem o nim dłużej i kilkukrotnie komentowałem. Jako że Apple ID mojej drugiej połowy jest dodany do naszej rodziny w ekosystemie Apple, to czym prędzej wykasowałem całą jej bibliotekę muzyczną, ryzykując linczem, nie mówiąc jej nic o tym. Ustawiłem jej w każdym razie Apple Music i nic nie tłumaczyłem… czekałem aż sama je odkryje…

Kilka dni później usłyszałem pierwsze zachwyty… Co?! Iwona zachwyca się technologią?! Niebywałe… Okazało się, że Iwona odkryła zakładkę Radio i zaczęła słuchać różnych stacji – głównie pop – unikając na razie Beats 1. Dotychczas w pracy korzystała z internetu, aby słuchać naszych rodzimy stacji i do niedawna preferowała Radio PiN (dopóki go nie zlikwidowano). W Apple Music przede wszystkim zachwycił ją brak reklam oraz dobór muzyki – nie zawsze trafiał w jej gusta, ale widocznie na tyle często, że doceniła pracę jaką Apple w to włożyło.

Przede wszystkim pochwaliła Julie Adenugę i energię jaką potrafi przekazać (…)

Dzisiaj, a minęło kilka tygodni od ostatnich zachwytów, w końcu opowiedziała mi o Beats 1. Przede wszystkim pochwaliła Julie Adenugę i energię jaką potrafi przekazać, a potem zachwycała się głosem Ebro Dardena1. Drugim plusem (bo Ebro nim nie jest) był fakt, że prowadzący rozmawiają o muzyce (a nie plotą trzy po trzy), wiedzą o czym mówią, a wisienką na torcie jest brak reklam.


Beats 1 i stacje radiowe tworzone przez ekipę z Apple to oczywiście nie cała usługa, a jedynie jej fragment. Niewielki. Ale to odpowiada Iwonie. Świetna muzyka, bez reklam, wtedy kiedy chce. Całkowicie ją rozumiem.

  1. Szybko dodała, że mój głos jej się bardziej podoba. Oczywiście ściemniała.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.