Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tweetbot dla OS X przeceniony oraz moje przemyślania na jego temat

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Wczoraj Tweetbot w wersji dla OS X został przeceniony z €12.99 na €9.99. To dopiero druga obniżka ceny tego programu od czasów jego debiutu w połowie 2013 roku i tak tani jeszcze nie był. Naturalnie polecam go gorąco, bo to najlepszy dostępny klient na cały ekosystem Apple.

Tweetbot – Mac – Social Networking – €12.99 > €9.99

Nie po to wchodzę w interakcje z ludźmi, aby jeszcze tracić cenny czas na pierdoły.

Wielu z Was nie rozumie dlaczego tak uwielbiam tą aplikację. Niektórzy ją krytykują, bo muszą wykonać jeden klik więcej, aby przejść do jakiejś tam funkcji1, a jednocześnie nie widzą, że dla innych to jeden klik mniej, aby dostać się do zdjęć opublikowanych przez dany profil. Tweetbot dla iOS i OS X nie ma takich statystyk jakie ma Twitter.app, dlatego że Twitter ma ograniczone API dla developerów trzecich. Interakcje i tym podobne newsy są dla mnie zbędne – nie po to jestem na Twitterze i nie po to wchodzę w interakcje z ludźmi, aby jeszcze tracić cenny czas na pierdoły. A zawsze mogę sobie przecież uruchomić natywnego klienta, gdybym miał taką potrzebę. Tweetbot dla jednych będzie piękny, a dla innych nie – mamy różne gusta. Osobiście uwielbiam podnosić iSprzęt lub przełączać się na niego pod OS X – wyjątkowo mi pasuje jego design, stary i nowy. Program i nawigowanie Twittera za jego pomocą sprawiają mi przyjemność – tego doświadczenia nic innego mi nie zastąpi.

No i do tego dochodzi synchronizacja timeline pomiędzy klientami…

Nie dodaję osób do śledzonych tylko dlatego, że ich lubię. Dodaję, bo piszą na tematy które mnie interesują.

Jestem osobą, która czyta lub skimuje2 swój timeline w całości. Dlatego tak istotne dla mnie jest odpowiednie dostosowanie go do moich potrzeb. Nie dodaję osób do śledzonych tylko dlatego, że ich lubię. Dodaję, bo piszą na tematy które mnie interesują. Śledzę obecnie ponad 350 profili – to wymusza na mnie częste mute’y jeśli ktoś zaczyna w moim mniemaniu spamować na jakiś temat. Jeśli kogoś nie śledzę to nie oznacza to też, że ta osoba mnie nie interesuje. Prawdopodobnie mam ją dodaną do którejś listy lub ręcznie zerkam na jej profil. Być może mógłbym codziennie zaczynać dzień i czytać tylko tyle timeline’u na ile mam ochotę, od nowszych do starszych wpisów. Ale nie widzę w tym sensu. Czytam całość, bo tak mi pasuje. A do przeczytania całości potrzebuję, aby mój klient Twittera synchronizował miejsce w którym skończyłem czytać, abym mógł kontynuować niezależnie od tego czy jestem na iPhonie, iPadzie czy Macu.

Dlatego polecam Tweetbota – jest piękny, ma synchronizację oraz istnieje na wszystkich platformach, które mnie interesują. Nie oznacza to, że jest bez wad – zwyczajnie nie są one dla mnie większym problemem, którym zaprzątałbym sobie głowę. A „wysoka” cena? Wolę zapłacić za coś tak, aby developer miał ochotę ten produkt rozwijać przez wiele lat niż kupić coś co po paru miesiącach będę musiał zmienić…

Tweetbot – Mac – €12.99
Tweetbot – iPhone – €4.99
Tweetbot – iPad – €2.99

  1. Hello @Popydo! 😏
  2. Nie ma polskiego odpowiednika słowa „skim” z tego co wiem. To zdolność nauczana w angielskich szkołach podstawowych i późniejszych, trwająca przez wiele lat. Nigdy nie spotkałem się z tym w polskich systemach nauczania.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.