Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Dropbox – zhackowany czy nie?

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Dropbox został zhackowany! Wykradziono 7 milionów haseł! Nie! Dwadzieścia milionów! Wróć! To setki haseł wyciekło… Sporo takich sloganów dzisiaj i będzie zapewne jeszcze więcej. Zanim jednak zaczniecie panikować to przeczytajcie na spokojnie poniższe – powiem Wam, w którym momencie możecie zacząć to pierwsze.

Hacker ujawnił tylko część listy, a resztę opublikuje jak zaczną spływać bitcoiny.

Kilka godzin temu pojawił się wątek na ten temat na Reddicie – rzekomo wykradziono 6,937,081 haseł do kont Dropboxowych. Hacker ujawnił tylko część listy, a resztę opublikuje jak zaczną spływać bitcoiny. Już samo to jest zastanawiające. W międzyczasie jednak Dropbox odezwał się na swoim blogu i przekazał, że hasła i konta pozyskano z innych serwisów, a potem za ich pomocą próbowano się logować na Dropsa. Wszystkie konta, na które hacker lub hackerzy próbowali się włamać zostały oflagowane i ich hasło było zresetowane. Jeśli więc ostatnimi czasu mieliście komunikat o konieczności zmiany hasła to mógł on wynikać z tego wydarzenia. Częściową listę kont i haseł znajdziecie tutaj.

Co dalej?

Skoro już jest zadyma i pewnie się boicie czy na pewno nikt się Wam nie włamał to warto to wykorzystać. Mam dwa pytania:

  1. Czy Wasze hasło ma więcej niż 12 znaków?
  2. Czy Wasze konto na Dropboxie jest zabezpieczone podwójną autoryzacją?

Jeśli nie, to warto zmienić hasło na dłuższe i przy okazji w ustawieniach konta uruchomić podwójną autoryzację – ta odbywa się poprzez SMS, w którym każdorazowo przesyłany jest unikalny kod, z którego trzeba skorzystać. Zajmie Wam to pięć minut, a naprawdę warto.

Pytania?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.