Zanim OS X otrzymał FaceTime i obsługę iMessage, istniała taka aplikacja, która nazywała się iChat. Miałem tam konto AIM, dzięki któremu mogłem rozmawiać z innymi, którzy również z niego korzystali – nic nadzwyczajnego. iChat miał jednak jedną funkcję, która nigdy nie trafiła do FaceTime/Messages – możliwość współdzielenia ekranu.
Funkcja dzielenia ekranu będzie praktycznie identyczna jak ta znana z iChat, ale będzie kilka drobnych różnic. Pierwszą jest możliwość zablokowania osoby, która dzwoni i żąda dostępu do naszego biurka. Można też wyłączyć dźwięk i pozostawić jedynie ekran. Ponadto, po uruchomieniu współdzielenia ekranu, będzie trzeba pozwolić drugiej osobie na jego kontrolę – iChat od razu ją dawał.
Cieszy mnie, że ta funkcja wraca – brakowało mi jej odkąd przestała działać. Teraz wystarczy mieć konto FaceTime/Apple ID, aby móc z tego korzystać.
Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.