Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

FaceTime na Mac

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Steve Jobs podczas dzisiejszego keynote z imprezy „Back to the Mac” zapowiedział FaceTime w wersji beta na OS X. Możecie go już pobierać tutaj.

Z Dominikiem przed chwilą skończyliśmy wstępne testy. Udało mu się bez problemów dodzwonić do mnie na iPhone’a. Chwilę później rozmawialiśmy już Mac to Mac. Niestety próba mojego połączenia się z jego telefonem z Maca nie powiodła się. Pojawiał się komunikat Facetime failed.

Ogólnie procedura instalacji i weryfikacji jest banalnie prosta — dostajecie maila, klikacie w link, logujecie się i voilá!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Proces logowania, banalnie prosty, i o to w tym wszystkim chodzi. Można się zastanawiać czemu nie pojawiło się to w update do iChata. Temu, że ma być to proste i tylko dla tego.
  Swoją drogą nie podoba mi się trochę ta laicyzacja następnego OS X, chwilami wydaje mi się jakbym miał bardziej zabawkę niż komputer. Choć niestety jeśli Apple chce się utrzymać (albo wzmocnić) w sprzedarzy Maków, muszą go w taki sposób uprościć, by ludzie po przesiadce z iPada (czy iPhonea, gdzie zaczeli swoją przygodę z produktami Apple) na Maka potrafili się w ten sam analogiczny sposób odnaleźć. Przynajmniej tak mi się wydaje. Co o tym sądzicie?

 • Też przetestowałem u siebie dzwoniąc iPhone-MacBook, MacBook-iPhone i wszystko działa. Póki co jednak żaden z moich znajomych nie ma Maka ani iPhone’a 4 więc raczej nie poużywam sobie za często ;)

  BTW. Dzięki jeszcze raz za relacje.

 • Paweł

  To ma być proste? Jak ja mam zadzwonić na komputer kumpla? Próba połączenia się moim makiem z iPhone 4 skończyła się na komunikacie „Że użytkownik nie może skorzystać z usługi facetime”.

 • U mnie połączyło się (przed chwilą) natychmiast. Może nie masz potwierdzonego konta.

 • Paweł

  OK. Miałem nieprawidłowo zapisany numer telefonu w książce adresowej. Brakowało znaku + przed 48.
  Zadzwoniłem na telefon, oraz z telefonu na komputer, wybierając adres w domenie @me.com. W sumie faktycznie prosta sprawa :)