Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nie miała baba kłopotu, więc wymazała sobie dysk, bo Yosemite

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Dwa tygodnie temu mój MacBook Air nagle zaczął się wieszać na ekranie logowania, zaraz po wpisaniu hasła. Dziesięć dni temu postanowiłem poszukać rozwiązania. Skończyły się one na reinstalacji systemu. Dla tych, którzy nie wiedzą – reinstall OS X nie wymazuje żadnych naszych danych. To po prostu odtworzenie samego systemu, bez naruszenia plików użytkownika. Niestety, nie pomogło.

Reinstalacja oprogramowania zajęła mi może dwadzieścia minut; Creative Cloud kolejne pięć. Nie potrafiłbym tego zrobić na żadnym innym systemie.

Wczoraj w nocy zupełnie nie mogłem się zalogować – komputer cały czas zawieszał się w połowie paska logowania się po wpisaniu hasła dla użytkownika. Wkurzyłem się trochę i zrobiłem format oraz reinstall OS X Yosemite z partycji Recovery – nie chciało mi się już wracać do Mavericksa. Dzisiaj rano przystąpiłem do przywrócenia wszystkich swoich danych – prawie wszystko co mam na swoim Neptune jest w chmurze, więc nie zdecydowałem się na restore z Time Machine. Obawiałem się, że przywróci coś co psuło system wcześniej. Reinstalacja oprogramowania zajęła mi może dwadzieścia minut; Creative Cloud kolejne pięć. Nie potrafiłbym tego zrobić na żadnym innym systemie. Cała reszta naturalnie pojawiła się automagicznie poprzez iCloud i Dropbox.

Oczywiście beta, jak to beta, popsuła mi Safari. Gdy otwieram nową zakładkę (⌘T) to focus nie jest ustawiany na pasku adresu tylko nigdzie. Wymaga to skorzystania ze skrótu ⌘I, aby tam ustawić kursor. Dopiero wtedy mogę coś wpisać. Rozwiązania tego problemu nie znalazłem i to, że działało prawidłowo przed powyższą operacją wynika prawdopodobnie z tego, że wcześniej miałem zrobiony update z Mavericks do Yosemite. Czysta instalacja mogła tutaj zawinić.

Dlatego nie bawcie się w bety, bo czasami to strata czasu.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.