Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tweetbot 3 w wersji 3.4 wspiera nowe funkcje Twittera

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Jakiś czas temu Twitter wprowadził funkcję wrzucania większej ilości zdjęć do jednego tweeta. Ta funkcja niestety była dostępna tylko dla interfejsu webowego oraz natywnych aplikacji Twittera – nawet nie wszystkich; niektóre do dnia dzisiejszego nie zostały uaktualnione o tę funkcję. Pomijając bagno jakim są natywne aplikacje Twittera, wspomniane API uległo niedawno zmianie i wczoraj uaktualnienie o nią utrzymał Tweetbot 3 dla iPhone’a.

Twitter-Multiple-images-in-tweet-1000px

Tweetbot 3 w wersji 3.4 umożliwia teraz tworzenie tweetów jak powyższe, wraz z ich przeglądaniem na timelinie. Dotychczas jeśli ktoś wrzucił kilka zdjęć do tweeta, to w klientach trzecich widoczny był tylko pierwszy z nich. Niestety nie zadziała to wszędzie – API Twittera nadal nie pozwala na wyświetlanie wielu zdjęć w wynikach wyszukiwania oraz streamowanych timeline’ach.

Tweetbot-3-multiple-images-hero-02-2000px-v5

W takiej sytuacji, gdy na streamowanym timelinie pojawi się wpis z kilkoma zdjęciami (lewy screen) to nie zobaczymy ich większej ilości. Po wykonaniu gestu w lewo, aby przejść do samego tweeta, już widzimy kropki sygnalizujące, że jest więcej niż jedno zdjęcie (środkowy screen). Następnie jak wrócimy do timeline to będą już widoczne wszystkie (prawy screen). Możemy je wtedy dotknąć i przełączać się pomiędzy ich powiększonymi wersjami gestami lewo/prawo. Implementacja tego w API Twittera jest straszna, ale co zrobić – developerzy trzeci są na ich łasce.

Z pozostałych nowości jest ikona określająca czy linki Instagramowe prowadzą do filmu oraz istnieje możliwość przejścia do tweeta powiązanego ze zdjęciem, w którym było opublikowane (na przykład jeśli przełączymy nasz timeline, żeby wyświetlał tylko zdjęcia).

Wprowadzone poprawki czynią go przy okazji w pełni kompatybilnego z iOS 8 beta 1, dzięki czemu system stał się użyteczny – to nie sekret, że uważam, iż to najlepszy klienta na iOSa i OS X. Bo takowym jest.

Tweetbot 3 dla iPhone »
Tweetbot 2 dla iPad »
Tweetbot dla Mac »

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.