Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowy hardware i aplikacje Adobe dla iOS

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Adobe coraz mocniej wchodzi w ekosystem iOS wypuszczając zarówno kolejne aplikacje jak i hardware, przy pomocy którego można robić rzeczy z pozoru niemożliwe. Nie miałem okazji pobawić się ich sprzętem, ale patrząc na ofertę software’ową liczę na to, że wraz z premierą iOS 8 wprowadzą odpowiednie Extensions, aby móc wykorzystywać wzajemne ich możliwości. Problem obecnie jest taki, że mają dużo aplikacji o ściśle określonych funkcjach. O ile taki skoncentrowany ruch może być dobry to mi brakuje wzajemnej wymiany informacji pomiędzy nimi. Na chwilę obecną służy do tego Creative Cloud, ale nie zawsze ma to sens, szczególnie poza zasięgiem Wi-Fi.

Adobe Photoshop Mix Line Sketch icons

Zaprezentowano trzy nowe aplikacje – Sketch, Line oraz Photoshop Mix [linki do App Store]. Pierwszy, jak sama nazwa wskazuje, służy do szkicowania odręcznego z ciekawymi możliwościami społecznościowymi. Line z kolei skupia się na prostych liniach, geometrycznych kształtach i precyzji przy wsparciu nowych akcesoriów sprzętowych – linijki Adobe Slide oraz piórka Ink. Photoshop Mix z kolei służy przede wszystkim do maskowania i składania różnych obrazków. Wspiera też pliki PSD i jest kompatybilny z Photoshopem CC.

Przy okazji pokazano również Lightrooma mobile dla iPhone’a (wersja na iPada jest teraz uniwersalna) oraz do niego wprowadzono możliwość „gwiazdkowania” zdjęć. iPad otrzymał również aplikację Creative Cloud, która służy do zarządzania naszymi danymi i plikami w chmurze Adobe.

Więcej informacji na temat nowych aplikacji znajdziecie tutaj.

Adobe Ink Slide Apps hero 01

Z nowości hardware’owych Adobe oficjalnie w końcu zaprezentowało nowe piórko Ink oraz linijkę Slide. Produkty już można kupić i komplet kosztuje $199. Więcej informacji na ich temat znajdziecie tutaj, a recenzję na The Verge tutaj.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.