Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad Air 2 rzekomo z Apple A8 i innymi nowościami

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Najnowsze plotki ze strony ETNews mówią iż produkcja iPad Air 2 właśnie rusza pełną parą. Design i fizyczne wymiary pozostaną bez zmian, ale pod maską kilka takowych się znajdzie – częściowo potwierdzony przez zdrowy rozsądek.

Mają pojawić się też nowe matryce w przedniej i tylnej kamerze – otrzymają moduły posiadające 1.5 i 8 MP.

Ekran, waga i sama obudowa być może i pozostaną bez zmian, podobnie jak miało to miejsce pomiędzy iPadem 3 i 4, ale wnętrz otrzyma nowe serce w postaci Apple A8. Źródło mówi o 50% wzroście wydajności CPU i GPU, chociaż to akurat są dane, które traktowałbym bardzo poglądowo. Mają pojawić się też nowe matryce w przedniej i tylnej kamerze – zamiast obecnych 1.2 i 5 MP otrzymają moduły posiadające 1.5 i 8 MP. Podejrzewam, że to będzie również oznaczało poprawioną optykę – ciekawy jestem czy przejęta zostanie specyfikacja tylnej kamery z iPhone’a 5S, w tym tryb 120 fps oraz burst mode. Źródło niestety nie wspomina zupełnie o Touch ID, a to jest cecha, której chyba wszyscy się spodziewamy…

Mnie najbardziej interesuje czy iPad Mini 2 otrzyma wspomniane Touch ID oraz ekran pokrywający analogiczną przestrzeń RGB jak obecny iPad Air – to chyba jedyna rzecz, która mogłaby mnie skłonić do jego wymiany.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.